Technomorous

Zakřiknuté úspěchy

Sdílet: Twitter - Facebook

Před pár dny jsem tu nadšeně prohlásil, že doma budeme opět tisknout. Chyba lávky! Nikdy neprohlašujte veřejně, že něco budete - budoucí stav čehokoliv nelze určit a pokud se toho opovážíte, vesmír vám to brzy vysvětlí.

Abych vysvětlil: článek jsem psal ve chvíli, kdy jsem tiskárnu připojil k Seagate GoFlex Home, ten se síťově začal hlásit jako tiskárna, skutečné i virtualizované Windows, reálný i emulovaný Mac a pochopitelně i můj hlavní systém - Slackware - bezproblémově zvládly konfiguraci této tiskárny a čekalo se jen a pouze na to, až budu mít nové náplně lomeno tiskové hlavy.

Náplně jsou v tiskárně, chci tisknout, CUPS mi vrátí chybu a nevytiskne lautr nic. Zkusím to z Windows - nic. Mac - nic. Peklíčko. Zkouším různé podporované tiskové protokoly, konfigurace, jména, hesla. Nic. Situace je končí jednou ze dvou možností: tisk přes SAMBA tiskárnu na straně počítače bezchybně proběhne, do tiskárny ale vůbec nic nepřijde, ani se nerozbliká kontrolka komunikace. Všechny ostatní protokoly končí chybou "Printer ready". Strávil jsem na tom několik člověkohodin zbytečné činnosti, ale prostě to netiskně.

Nezbude tedy než z Doupěte dovézt osm let starý ASUS WL-500gP V2, nahradit jím náš starý, dobrý TP-LINK, který nás připojuje do Internetu už od roku 2008, tiskárnu přesunout do skříňky pod televizi a doufat, že to je vše, co je třeba udělat. Veskrze pozitivní na tom je jen to, že TP-LINK má 9VAC zdroj, který sháním k modemu. Jinak je to série zbytečných změn v jinak fungujícím stavu.

A to ještě není vše!

Několik dnů před chvástáním se tiskem jsem se chvástal redukcí mSATA-PATA. I tady jsem to nehezky zakřikl - obě redukce sice redukujó, ale to SSD v nich vložené nefunguje. Složitější filesystémy (ext3, hfs+journal) nelze vůbec vytvořit, respektive rovnou po vytvoření jsou nepřipojitelně rozbité. Jednodušší filesystémy (hfs, ext2, fat32) vytvořit a připojit lze, leč data na nich jsou po prvním odpojení úplně na kaši. Darované SSD to tedy má nad veškerou pochybnost za sebou, je mrtvé, atd. Nu, alespoň vím, jak takový stav vypadá - sám mám tři SSD, všechna ve formátu 2.5" SATA a všechna - ťuky, ťuk, klepy, klep - fungují, ačkoliv to nejstarší kroutí už sedmý rok.

Odnáším si tedy jedno cenné poučení do časů budoucích: úspěchy se ohlašují, až když jsou jisté, potvrzené a prokazatelné. Ono se pak vše podělá i tak, ale vypadá to méně blbě.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. Marty (25. února 2019, 15:58)
Nemám se nakonec podívat po tom Samsungovi? :D

2. Logout (25. února 2019, 16:50)
[1] Když my potřebujeme barvičky. A naše tiskárna už je komplet funkční po USB, chybí jen to zesíťování.

3. Macek333 (25. února 2019, 21:22)
"úspěchy se ohlašují, až když jsou jisté, potvrzené a prokazatelné" viz sovětský kosmický program :-)


TOPlist