Technomorous

S Tungstenem E v kapse vstříc prozření

Sdílet: Twitter - Facebook

Den s sešel se dnem a je z toho měsíc. Měsíc, co nosím v kapse od bundy Tungsten E a když zrovna v MHD nemám co jiného na práci, tak se zabydluju zpět v Palm OS.

Během toho měsíce jsem zjistil, že na Tungstenu E funguje Hawkova lokalizace pro Tungsten T3 a to bez jakýchkoliv potíží, tedy pomineme-li, že není možné české znaky psát pomocí Graffiti, ale jen na virtuální klávesničce.

Během toho měsíce jsem také začal znovu plnit daty databáze, které jsem dříve považoval za naprosto normální mít, protože hledat data online jednak všude dost dobře nešlo a jednak je prostě velmi uklidňující vědět, že se kdykoliv můžu podívat do databáze českých radioamatérských značek, výsledků Formule 1 od roku 1990 dodnes, seznamu restaurací, v nichž mi kdy chutnalo, refernční databáze několika různých assemblerů atd. Na Psionu 3 mi podobné databáze plnily naprostou většinu dostupné paměti, na Psionu 5mx neměly k plnění šanci, protože díky CompactFlash kartám jí bylo 1000x tolik, na centru jsem jich také měl hezkých pár desítek, každou se stovkami či tisíci záznamů a až s přechodem na Android jsem to vše poslal do /dev/null. Nevadí, času mám dost, internet je podobných dat plný, počítače mají na konverzi výkonu dost, možná se jednoho dne hecnu a napíšu si skript, který mi do offline uloží gopherpedii a umožní mi ji na Palmu bez internetu prohledávat.

Také jsem za měsíc odlétal pěkných pár světelných let ve SpaceTraderu a odehrál několik sezón anglické fotbalové ligy v Top Of The League. Začínám si pohrávat s myšlenkou do trojice přidat i proslulé DopeWars, které rád hraje Jirka. Nikdy jsem to nehrál, což je u tak kultovní věci ostuda.

A úplně na závěr, avšak nejdůležitější: Tungsten E mě už měsíc spolehlivě budí. Budík na něm totiž má hlasitost, která nezpůsobuje praskání omítky a zní stále stejně - na Xiaomi po posledním update neplatilo ani jedno z toho.

Takže interně i externě jsem připraven, tohle se dá používat a je to pořád tak fajn, jako když jsem s tím přestal. Jsem připraven rozetnout Xiaomi vedví a nadále místo něj používat offline telefon s Palm OS a online telefon (XPeria Pro) na těch pár nezbytností, které v online stavu mít potřebuju. Je to až neuvěřitelně povznášející, mít to naplánované, vyřešené a jen čekající na realizaci. Úplně stejné to bylo s návratem ke Slackware při pořízení Lenova T400 před čtyřmi roky a definitivním rozhodnutím úplně opustit Mac vloni v dubnu. Prostě to furt není dobrý, nevíte co s tím, vybíráte možnosti, řešíte proč se to či ono děje a pak jednoho dne - cvak - a je to.

Děkuji Tungstenu E za připomenutí toho, co jsem měl na Palmu nejradši, je čas realizovat!


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. luke__666 (28. února 2019, 21:37)
DopeWars na PalmOS jsou paradni, to koukej fakt dohnat. :)


TOPlist