Technomorous

Pseudo windowsového tisku

Sdílet: Twitter - Facebook

Vydal jsem se ráno do Doupěte a odvezl odtud Asus WL-500g V2 - chvilku to tam budeme muset vydržet bez internetu, já tam zas časem něco dovezu. Doma jsem odpojil stávající router, vyklidil skříňku pod televizí od hraček a dal do ní DeskJet, Asus, síťový disk GoFlex Home, celé to zapojil a nastavil. Pak jsem pustil svůj linuxový notebook, tiskárnu našel v CUPS, nainstaloval a vytiskl zkušební stránku. Vše v pohodě, tím by snad měl být problém s tiskem vyřešen.

Ne.

Když totéž chtěla zkusit ve Windows 10 Lada, nepochodila. Ačkoliv web HP tvrdil, že ovladače pro tuto tiskárnu jsou v systémech Microsoftu obsaženy už od verze 7, nebyly tam a jiný driver nefungoval. Po pár hodinách zkoušení všeho možného, během nichž jsem oddělal dva virtuální stroje ve VirtualBoxu, jsme zjistili, že ano - ovladače jsou - ve Windows Update - a tiskárnu pro jejich stažení musíte připojit napřímo, po síti to nejde. Takže Lada tiskárnu připojila, ovladače se stáhly, ona vytiskla zkušební stránku a problém by tím snad měl být vyřešen.

Ne.

Po síti totiž stejný ovladač tiskne jen napůl. To není žádná metafora, to je realita - stránka vyleze z tiskárny přesně do poloviny formátu A4 a pak tisková úloha ve Windows hodí neznámou chybu a zasekne se. Tiskárně pomůže jen několikaminutové odpojení od napájení a Windows 10 restart. Jiný systém problém nemá - zkoušen Mac OS X 10.4, 10.6, Slackware 14.2.

Takže furt ještě doma všichni netiskneme. A někdo z dvojice Microsoft - Hewlett-Packard mi navíc dluží den života.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. r443 (5. března 2019, 12:18)
Ovladače HP tiskáren z Windows update byly vždycky nějaké divné, míval jsem problémy s nimi u duplexních tiskáren rozchodit oboustranný tisk a podobně.. určitě lepší stáhnout balík přímo z HP.

2. Logout (5. března 2019, 13:21)
[1] Bohužel nelze, ovladač ke stažení není, protože "od Windows 7 je součástí systému" a hotovo.

3. Tiskomorous (6. března 2019, 5:27)
XP ovladac nefunguje?

4. Logout (6. března 2019, 10:54)
[3]Bohužel ne, protože 64 bitů.


TOPlist