Technomorous

Deset čárek

Sdílet: Twitter - Facebook

Je to tu, Xiaomi získalo deset čárek a naše společná cesta časoprostorovým kontinuem je od tohoto okamžiku dočasnou záležitostí.

S tím, jak se postupně číslo roku mého narození vzdaluje od čísla roku aktuálního, mám tendence být tolerantnější k mouchám a muškám, které poletují okolo každodenně používané techniky. Jen díky této toleranci je ostatně možné, že jsme to s Xiaomi společně dotáhli na šestnáct měsíců, déle jsem měl v historii pouze tři telefony a všechny byly o řád, dva až tři lépe vymyšlené, než tato levná korporátní androidí placka.

Toleruji telefonu, že zhruba každé čtyři měsíce vypadá jeho prostředí úplně jinak (MIUI 8, 9, 10), ačkoliv to podstatné - Android a Linux - se za celou dobu neaktualizovalo ani o setinkovou verzi. Nicméně nelze donekonečna tolerovat, že se po těch aktualizacích telefon i pokaždé jinak chová - to už bych mohl každého čtvrt roku mít nový a zvykat si na něj. Jen namátkově, poslední tři čárky:

  • Po poslední aktualizaci je mnohem blbější autocorrect. Slova doplňuje jinak než dřív, takže mnohem více píšu nesmysly a to mi vadí. Zlaté hardwarové klávesnice, které za vás nikdy nic samy nenapsaly.
  • Po poslední aktualizaci mi zmizely melodie z budíku a změnila se i jeho hlasitost, takže buzení Tungstenem E je teď už nevyhnutelné, Xiaomi buď řve jako hladový dobytek nebo nedělá nic.
  • Po poslední aktualizaci se více než prapodivně chovají data. Stává se, že neproteče ani bajt, pokud nepřepnu tam a zpátky režim letadlo. Žel se to stává tak nějak nepravidelně a nevysledoval jsem příčinu. Z letitých zkušeností je to typická věc, která v servisu po factory resetu zmizí, aby se objevila znovu tři dny po konci záruky.

Mám letos přelom února a března hektičtější než obvykle, ještě pár dnů to potrvá, takže teď zatím Xiaomi hned z brašny do šuplíku nepoletí, nicméně Xperia Pro (online telefon) už je doma na stole a hned několik kousků Palm Treo (offline telefon) už jsou na cestě. Někdy v druhé půlce března bude čas udělat moderním telefonům pá pá a alespoň na chvíli dělat to podstatné na starém, dobrém Palmu a ten nezbytný zbytek alespoň na Androidu s klávesnicí.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. P (7. března 2019, 4:51)
autocorrect je zalezitost Xiaomi alebo nejakej klavesnice? pouzivam GBoard klavesnicu vsade a funguje

2. Pavel Bureš (7. března 2019, 8:05)
Nebylo by snazší se vykašlat na aktualizaci všeho a používat každý kus softwaru v té verzi, co nejvíce funguje dle Vašich představ? Tj. Android a MIUI v nějaké stabilní a té se držet, zazálohovat si APK s funkční verzí oblíbené klávesnice atp.?

3. Logout (7. března 2019, 8:34)
[2] Myslím, že tahle otázka už tu zazněla a dokonce i od vás: Na služebním telefonu se mě na to nikdo neptá, bohužel. Jinak je samozřejmě řešením neopouštět funkční věci a proto mám od Libora už na cestě balíček s Treem 680 :-)

4. PvvS (7. března 2019, 11:18)
A z podobných důvodů a protože mi na oficiální ROM nejela aplikace od KB, tak jsem přešel na LineageOS. Sice mi teď nejde zamykání zavřením krytu, ale mbil je rychlejší,stabilnější a všechno funguje. Origo XIAOMI ROM už nikdy..


TOPlist