Technomorous

Ohnivé HD

Sdílet: Twitter - Facebook

Takže vyzkoušeno: pomalá je ta hezká univerzální FireWire bedna. Ono také co bych chtěl od plastového no-name, u kterého se autoři ani neobtěžovali vymýšlet vlastní napájecí konektor, že?

Abych otestoval její rychlost, vytáhl jsem ze šuplíku jeden ze čtveřice disků Seagate ST3400832A (ATA/100, 400 GB, 8MB cache, 7200 RPM), u nějž dobové testy dokumentují rychlost kolem 30 MB/s, do bedny ho nacpal a zkusil udělat stejné datové machinace jako předtím na SSD. Rychlost nepřekročila 8MB/s a to jsem kopíroval nějakých 7 GB dat, takže alespoň nějaký peak bych tam čekal, klidně úplně malý, žádný Qulla-ji Ismóil-i Sómóní. Ale nebylo tam nic takového, a to ani jedním směrem, takže disku vinu těžko přičítat.

Takže třetí pokus bude následovat někdy brzy a bude s jiným boxem. Bude to ovšem trochu problém, protože masivní hliníkové boxy od Lacie, které mám k dispozici, chtějí všechny minimálně dva disky a plonkové SSD mám jen jedno. A dva kusy rotujícího Seagate na stole mít nechci, dělají totiž pěkný randál navzdory tomu, že původní marketingový blábol říká:

Disky Seagate jsou známy především nízkou hlučností - nejinak je tomu i u tohoto disku. Pomocí motorů s fluidními ložisky SoftSonic dosahují tyto disky běžné operační hlučnosti pouhých 2.8 belu (28 dB), jedná se tedy o jedny z nejtišších desktopových disků.

Takže nakonec možná nezbude než pořídit nějaký funkční mSATA disk a osadit ho v redukci místo interního. K dualbootu mi to nijak nepomůže, ale Linux disponující trimem by na tom mohl běžet slušně.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. dex (7. března 2019, 13:22)
Hezké hliníkové firewire externí PATA disk box bez disku mám doma a stále jsem nebyl schopen si do toho nějaké SSD dodat. Zdroj u teho je.
Tak bys mohl mít příležitost to změřit.
Mám naprd týden, ale třeba se mi dnes podaří zastavit se dnes doma a připravit box tam, kde jsem ti nachystal klávesnici k Ultře. Jinak příští týden.

2. dex (7. března 2019, 16:05)
Mimochodem tamtéž v jiném roku by měly být externí FireWire CD a DVD vypalovačka laCie (v orig. papírových krabicích).
Tak je můžeš zkusit, jaká střeva používá prémiová firma.
(Bacha na zdroje, jeden je OK; s druhým, i když svítí a napětí na něm naměřím, paličky neožijí, nevím proč.)

TOPlist