Technomorous

Dořešení tisku

Sdílet: Twitter - Facebook

Začaté věci se mají dokončit. Zvlášť když cílem má být tisk, protože potřebujete tisknout a jste zrovna ve fázi, kdy stále ještě netisknete.

Aby nebyl problém jen v tom, že sdílení HP DeskJet 3845 pomocí JetDirect v DD-WRT na routeru Asus WL-500gP V2 si moc nerozumí s Windows 10, přišli jsme ještě po dvou dnech na to, že tiskárna netiskne černou z černé cartridge ale z barevné, kombinací všech tří barevných inkoustů. Úplně první (neoriginální) černou náplň nechtělo zařízení vůbec vzít, takže jsme ji vrátili a pořídili jinou - jiný kus i jinou značku. Tu jsme do tiskárny dali, ona ji přijala, tvářila se že všechno jde, jak má, ale když jsme vyndali barevný cartridge, zůstávaly stránku čistě bílé, netisklo se nic. Vyzkoušeli jsme všechna možná nastavení ve všech operačních systémech, které se nám v domácnosti vyskytují, softwarovou chybu vyloučili a šli reklamovat i druhou náplň. Dostali jsme třetí (tentokrát jen jiný kus stejné značky) a situace se opakovala. Situace nás postavila před dvě možnosti:

  1. Tiskárna nebere neoriginální černé, ač neoriginální barevná jí nevadí. Situace lze vyřešit pořízením originální náplně.
  2. Chudák patnáctiletá laciná inkoustovka už to má za sebou, koupíme černou náplň, tisknout to stejně nebude. Tentokrát nám to ovšem nikdo nevymění, když nefunguje originál HP, není to věc cartridge, ale tiskárny.

Nebylo dlouho co zvažovat: Originál HP 27 s patnácti mililitry černé barvy stojí zhruba sedm stovek a vytiskne cca 250 stránek. Zcela nová inkoustovka Canon Pixma MG3050 se skenerem, kopírkou, WiFi a dvěma startovacími náplněmi (barva, černá) stojí jen o necelé tři stovky více. Pochopitelně jsem přemýšlel i nad tím, zda nevzít o deset korun draží DeskJet s podobnými parametry, protože se tradičně traduje, že HP má levnější provoz než konkurence. Nicméně jsem zjistil dle specifikací, že to platí jen při používání běžných náplní. Jak Canon tak HP dělá své cartridge i ve velikosti XL a u těch už cena přepočtená na jednu stránku mluví spíš pro Canon.

Tiskárna je doma, zapojena, úspěšně připojena k WiFi a jejím prostřednictvím k Windows 10, Androidu i Linuxu (instalace ovladačů z RPM balíku pod Slackware by vydala na samostatný článek) a teď už je snad celá tato rapsódie za námi. Starý DeskJet půjde do Doupěte, kde dotiskne svůj téměř nový barevný cartridge a pak se asi odebéře k recyklaci. Sloužil dlouho, dobře, ale řešit nefunkční tisk u přístroje, který může kdykoliv po vyřešení odejít do věčných lovišť z jiných důvodů - to už by nebylo technomorousovství, to by byla blbost.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. Nox (8. března 2019, 14:58)
Inkoustovka byla jenom z duvodu ceny? Tak snad vydrzi, co vim, ze kdo ma inkoustovou multikravu, tak s tim byvaji vetsinou jen problemy, Canonky rady umiraji hned po zaruce, jinym zase vadi neoriginalni (i originalni) naplne, zasychani, atd. Vetsinou je to zarizeni za trest a ne k uzitku.
Zlaty laser.

2. Logout (8. března 2019, 15:23)
[1] Inkoustovka byla proto, že:
- barevné obrázky z laseru v cenové relaci vhodné pro domácnost vypadají hůř
- barevná laserová multifunkce je hrozně rozměrná obluda
- netiskneme tolik, aby měl smysl laser
- laser už jsem měl a než ho tahat do 3. patra bez výtahu, dal jsem ho za odnos

V celém okolí nemám jediného člověka, co by měl s inkoustovou multifunkčí problém a když za cenu 990 korun vydrží jen dva roky, tak to vlastně ani nevadí.

3. dex (8. března 2019, 17:43)
Pixma? Chachá.
Jedna skoro nová Pixma multifunkce se válí v Doupěti na zemi mezi ostatními tiskárnami na vyhození.
Pixmám strašně zatuhávají tiskové hlavy. Co jsem se bavil s Filipem, tak těchhle skoro nových Pixem je plný sběrný dvůr a všechny mají hlavu zatuhlou. Ta moje má stejnou vadu a vůbec se nechtěl ani pokusit to opravovat, že to nestojí za to.
Jásal, když viděl tu OKI LED, ale ta měla zas prasklý podavač.
Ze všech těch v hromádce funguje jen ten HP DeskJet (má už zaschlé cartridge, ale červená ještě jde - nepasovaly by do něj cartridge z toho tvojiho?)

4. Logout (8. března 2019, 18:48)
[3] Jo o tom DeskJetu, co mám, kolovaly taky strašné zvěsti a vydržel patnáct let. Pixmy mají mezi modelama takové rozdíly v konstrukci, že nevěřím na "problémy, které mají všechny Pixmy". Tahle má na svoji cenu poměrně dobré reference; za dva roky, co je na trhu, nízké reklamační procento; uvidíme časem a i kdyby vydržela dva roky, tak co? V úterý jsem byl v kině, na večeři v hospodě a na pár pivech s kamarády - stálo to stejně jako tahle tiskárna. Proč řešit kvalitu u takovéhle zjevně spotřební elektroniky? Kolik bych musel dát za laser, který bude barevné obrázky tisknout alespoň takhle a vydrží deset let?

TOPlist