Technomorous

Osm aplikací pro Xperii

Sdílet: Twitter - Facebook

Jelikož plánuju mít jeden telefon bez jakýchkoliv dat a druhý naopak bez jakýchkoliv aplikací, které mohou bez dat být, rozhodl jsem si udělat seznam věcí, které budou v Xperii Pro. Ten seznam je čistě na základě mé potřeby, na ověření minimální požadované verze Androidu se teprve dostane, i tak to byla fuška - Xiaomi Redmi Note 5A podle všeho proteklo více než 150 různých aplikací, vybrat z nich ty, které opravdu potřebuju, chvíli trvalo.

  1. WhatsApp - Vysvětloval jsem to na Gopheru, tohle je primární důvod, proč se vlastně obtěžuju s druhým telefonem, který bude mít nějaké připojení. Na seznamu tedy být musí, nevedou tudy koleje.
  2. Bankovnictví - Když už bude telefon online, dám do něj i bankovní aplikaci (aplikace?). Je příjemné vidět, že vám súdánský princ zrovna neluxuje konto, že to je jen rodina - tak jako vždycky.
  3. MasterPass - Bude-li v telefonu už bankovnictví, může tam být i platební karta. Stejně jako jsem neměl NFC dosud, nebudu ho mít ani nadále a MasterPass, který umožňuje na většině online platebních bran platit pouhým naskenováním QR kódu a zadáním PIN je rozhodně pohodlnější, než neustálé opisování čísla karty. Prakticky každý měsíc mi končí nějaká doména, platím různé poplatky, něco někde online nakupuju. MasterPass nefunguje všude, ale kde ano, tam ho používám. Plus třeba i navíc v Globusu u Pokladny.
  4. SSH - Můj virtuální server nemá virtuální hardware zrovna hvězdných parametrů, takže občas někde něco buchne. Aby to návštěvník některého z desítky webů nepoznal, musím sem-tam udělat SSH připojení a něco rychle opravit. A občas přes SSH lezu i někam, kam nemusím, ale je to při hodinové jízdě na Ještěd lepší zábava, než v žlutém autobuse koukat po pětisté na stejné tři díly Přátel.
  5. C:Geo - Geocaching mě baví i po všech těch letech. I když delší geocachingové procházky obstarává (stejně jako lety) Garmin eTrex Legend a.k.a. Béda Trávníček, jehož displej sice už občas vynechává a připojení k počítači vyžaduje minimálně jednu redukci a sadu bashových skriptů, nicméně dokud to neumřelo, je to naživu. Lovy bez přípravy nicméně bez C:Geo snad dnes ani nejdou. Pokud se vejde, půjde do telefonu také.
  6. Overbite Android - Jestli něco skutečně chleba, paměť ani místo nežere, pak je to gopherový klient od Camerona Kaisera. Má pár desítek kilobajtů a funguje všude od Androidu 1.5 výše. Gopher na něm čtu denně v autobuse ze Kbel do Letňan (za 24 hodin se tam toho nestane víc, než za těch osm minut stíhám přečíst) a nerad bych tento zvyk měnil.
  7. CG Transit - Paradoxně do offline telefonu bude nutné přidat i online jízdní řády. Jednak na ně má placenou licenci, kterou je škoda hodit do koše, a pak je to asi jediná aplikace pro Android, kterou používám roky bez jakýchkoliv potíží či problémů. Autoři mi dokonce převedli licenci z Androidu na iOS a pak zase zpět, což rozhodně za těch pár dolarů nemuseli. Pokud se najde stále ještě podporovaná aplikace s offline jízdními řády pro Palm OS, pak nemám problém s tím na ni přejít, ale jinak si CG Tranzit nechám.
  8. Mapy - Ještě nevím, jaké mapy to budou, ale nějaké určitě. Bohužel na Palm OS nevzniklo mnoho vektorových offline map, které by bylo stále ještě možné aktualizovat a vzhledem k omezením Palmu se mi nechce plácat si paměťovou kartu mapami bitmapovými. Stále ještě funkční Google Maps bez dat nefungují vůbec.

Instalace půjde shora dolů, seznam je řazen od nejdůležitějších ke zbytným. Když někde v průběhu zjistím, že telefon už toho má dost, zastavím se a zbytek seznamu oželím. A když seznam do Xperie nacpu celý a ona ještě dost mít nebude, třeba vymyslím nějaký bonus, nicméně těchto osm aplikací považuju za zcela postačující.

PS: Seznam původně obsahoval aplikací devět, nicméně KeePass se mi úspěšně podařilo vyřadit, když jsem jeho obsah překonvertoval pro Keyring for Palm OS. Hesla tak teď mám už v Tungstenu E.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. xperia (9. března 2019, 12:38)
Mam tu jednu Xperii Pro v peknem stavu, nechcete jako zalohu?

2. Logout (9. března 2019, 20:47)
[1] Záložnímu kusu se nebráním, záleží na ceně - tenhle byl jen tak, to se těžko překonává. Napište mi - http://i-logout.cz/index.php?page=Kontakt

TOPlist