Technomorous

Flidado

Sdílet: Twitter - Facebook

Flickr mi posledních pár týdnů soustavně vyhrožuje, že mi začne odmazávat fotky z galerií, protože jsem překročil povolený počet tisíce souborů asi tak dvaapůlkrát. To by mi až tak nevadilo, protože co mám na Flickru, to mám v bezpečí iPhoto knihovny - cloud nikdy není úložiště, jen jedna z několika záloh.

Protože by ale bylo nemírně otravné z iPhoto všechny ty opět fotky exportovat, zmenšovat pro web a někam nahrávat a také proto, že jsem se potřeboval trochu odreagovat, přečetl jsem si dokumentaci k Flickr API, PHP OAuth knihovně a během dvou cest metrem, jednoho pátečního večera a jednoho nedělního poobědového kafe si napsal skript, který projde všechna má fotoalba na Flickru, v nich všechny fotografie, od nich si zjistí dostupný seznam velikostí a stáhne buď 1600x1200, nebo 1024x768, nebo originál - podle toho, co je zrovna od konkrétní fotky k dispozici. Hezky soubory podle fotoalb roztřídí do adresářů a pojmenuje je buď podle titulku konkrétní fotky nebo podle data a času, kdy byla vyfocena - záleží, co je k dispozici.

Jelikož jsem byl v dobrém rozmaru, přinutil jsem se skript okomentovat a hodil ho na GitHub. Lidé tam dávají i větší blbosti a tohle se může někomu hodit. Já už mám vše staženo hezky na svém serveru a značnou část už i manuálně přetříděnou a vystavenou v cloud-free galerii. Účet na Flickru bude do pár dnů/týdnů zrušen a své fotky už nikdy nikomu nedám.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

TOPlist