Technomorous

Bateriový program (po sedmé, dalším roce)

Sdílet: Twitter - Facebook

Rád bych letos trochu víc vysílačkoval. U počítače sedím i tak dost dlouho každý den v práci a relax na vrcholu kopce je bezva zábava. Poslední roky jsem to silně flákal, je třeba zjednat nápravu.

Rád bych letos trochu víc fotil Sigmou SD9. Mám k ní už dva roky velmi dobrý objektiv, stačí nechat v servisu vyčistit CCD a může se začít. Tenhle starý foťák fotí krásně, používat ho je bezva zábava. Poslední roky jsem to silně flákal, je třeba zjednat nápravu.

Rád bych letos trochu víc používal pětkové Psiony. Mám jich po nasyslení svých náhodně pořízených kusů a celé Tritolovy sbírky něco mezi šesti a osmi kusy, některé určitě budou i funkční a dělat na nich je bezva zábava. Poslední roky jsem to silně flákal, je třeba zjednat nápravu.

Nicméně mé AA / AAA akumulátory jsou v troskách, nemám aktuálně žádné spolehlivé a funkční a za ten rok, co jsem tu o tom psal naposledy, jsem s tím neudělal vůbec nic. Nějaké tipy na spolehlivé články s kapacitou 2000 mAh, které zvládnou zátěž (vysílačka, sigma)?


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Krtek (16. března 2019, 19:08)
Já používam už jenom Sanyo Eneloop a mam i pár GP recyko +, který jsem dostal k GP nabječce. Oboje se skoro nesamovybíjej a výdrž pro mně slušná.

2. Tornado (17. března 2019, 22:52)
Asi nic lepsiho ani neni.Souhlasim s uzivatelem Krtek. U obycejnych baterii je spicka Energizer lithium Ultimate.

3. Logout (18. března 2019, 6:37)
Právě mám z eneloopů obavy proto, že k nim lidé přirovnávají Recyko+. Ty jsem měl a jsou to naprosto příšerné baterie, které v Sigmě SD9 nedaly ani 50 fotem, v CB vysílačce byly hned vybité a jediné, kam se jakž-takž hodily, byl Psion 5mx. Samovybíjení je mi lhostejné, klidně si články pokaždé před použitím nabiju, ale musí vydržet v pořád é zátěži. Recyko+ to nezvládají na 100%, co Eneloopy?

4. Krtek (19. března 2019, 20:18)
Já používam Eneloopy hlavně v auíčkách na vysílačku kde bych se za alkalický nedoplatil.
Recyko+ beru jako stejný páč to na nich bylo napsaný :-) měla by to být nějak stejná technologie ale v reálu nevim. Nenapadá mně nějak, v čem bych ti to doma nějak reálnějš otestoval. Foťák má svou baterku a do autíček nemam druhou sadu GPček abych je se Sanyama porovnal. Napadá tě něco na 2-4 baterky, co se běžně doma vyskytuje ? Ovladač k TV bych testoval asi 2 roky :-)
Ale oproti tomu co má Ikea odhaduju výdrž min. 2-3x delší. Navíc ty jejich žigulíky abys dával do spotřebiče rovnou z nabíječky.

5. Logout (20. března 2019, 13:23)
[4] Ikea Ladda z původní zelené série s kapacitou 2000 mAh jsem v počtu dvaceti kusů používal sedm let a lepší baterie jsem nikdy neměl. Ostatně v dTestu tenkrát porazily jak GP tak slavné Eneloopy - měly nejdelší životnost (měřenou v poklesu celkové kapacity na počet nabíjecích cyklů) na úkor o něco vyššího samovybíjení, které ale nebylo vůbec strašné a mně bylo navíc lhostejné - aku dávám do zařízení čerstvě nabité, takže se mi samovybít nestihnou.

Ve foťáku typu Sigma SD9, který je hezky zatěžuje vysokým špičkovým odběrem, se navíc chovaly skvěle, při stejné kapacitě zvládly i o 40% víc fotek než Recyko. Proto se Eneloopů děsím, zatím každý kdo je používá je používá buď proto, že se málo samovybíjí (to je mi jedno) nebo proto, že je to prostě Eneloop.

Už aby zas někdo udělal pořádný srovnávací test.

6. yeezy wave runner 700 (22. května 2019, 19:56)
My husband and i got now happy that Louis managed to do his web research from the ideas he came across using your site. It is now and again perplexing to just continually be offering guidance some other people might have been making money from. Therefore we discover we have got the website owner to be grateful to for this. Those explanations you made, the straightforward web site navigation, the relationships you can assist to instill - it is everything incredible, and it is assisting our son in addition to the family know that this subject matter is satisfying, which is certainly extraordinarily pressing. Thank you for everything!


TOPlist