Technomorous

Internal Exception

Sdílet: Twitter - Facebook

Netvrdím a nikdy jsem netvrdil, že každá drobná chybka v programu musí na obrazovku vyhodit hexadump paměti, v níž se kód zrovna pohyboval, kompletní obsah registrů, poslední čtyři kilobajty stacku, krevní skupinu autora a stav jeho bankovního konta za poslední tři měsíce, nicméně když někde něco napíše Internal Exception a skončí, je to lidově řečeno napřesdržku.

Po přesunu gopheru na nový server přestaly fungovat DistroNews in Gopherspace. Je to jedna z věcí psaných v Perlu, takže mě hned napadlo, že chybí nějaký CPAN modul. Ano, chyběly všechny tři - všechny jsem doinstaloval a posunul se ze situace, kdy skript neudělal vůbec nic, do situace, kdy vypsal Internal Exception a pak neudělal vůbec nic.

Po studiu manuálů, webů a diskusních fór jsem se dobral k příčině - chyběly nejen moduly, a moduly odkazované z modulů, ale i moduly modulů odkazované z modulů jiných modulů - normální závislostní peklíčko. To bych tentokrát překousl, přeci jen systém je čerstvě nainstalovaný minimalistickou metodou a zcela záměrně tam není knihovna na každou pitomost, ale někdo někde v té strašné kaskádě na sebe navazujícího kódu to přeci mohl normálně napsat, ne? Internal Exception nikomu nic neřekne.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře


TOPlist