Technomorous

HTML 3.2

Sdílet: Twitter - Facebook

Když jsem psal skript generující Technomorouse a vzhledovou šablonu pro něj, uchýlil jsem se k verzi 4. Důvod to mělo jediný: starší verze oficiálně dle standardu nepodporují češtinu. Ani se nechce věřit, že nabodeníčka web umí pouhých dvacet let, rozhodně mi to přijde déle, ale je to tak.

Teď nicméně dělám na konvertoru phlogu na blog (více o tom, až to bude hotové jistě poskytne přímo onen phlogger) a tam takové modernosti jako podporu národního kódování nepotřebuju, protože Gopher je nikdy nezavedl. Stáhl jsem si tedy specifikaci a příručku HTML 3.2 Final a udělal vše v něm. Kompatibilitu výsledku jsem tak posunul někam k roku 1997 a sám sebe potěšil vzpomínkou na dobu, kdy bylo HTML čistě dokumentovým formátem a nikdy by nás nebylo napadlo, že tomu bude jednou jinak.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. faraon (7. dubna 2019, 7:23)
Kdysi jsem někde četl vyprávění někoho, jak v těch dobách narazil na web, kterému fungovala čeština perfektně v jakémkoliv tehdejším prohlížeči. Tak chtěl samozřejmě vědět jak je to udělané a prohlédl si zdrojáky. V nich zjistil, že veškeré texty jsou tam vložené jako GIF :-D

TOPlist