Technomorous

AnyTone AT-D878UV

Sdílet: Twitter - Facebook

Tož jsem si pořídil vysílačku. Ne, že bych snad dosud žádnou neměl, ale buď to bylo PMR s pěti tlačítky, CB s ještě méně, nebo číňan, od nějž jsem nic nečekal a zcela oprávněně ani nikdy nic nedostal. Motorola MTX-838 na druhé straně je profi nástroj, takže ani nemá uživatele zbytečně mást nějakými ovládacími prvky či funkcionalitou. Má po zaklíčování vysílat a to ať je únor, úterý či Uran.

AT-D878UV je ale úplně jiný pták. Digitálně-analogový dualband s pásmy 2 m a 70 cm nabízí na svém barevném displeji v menu, submenu a subsubmenu tolik funkcí, že budu pátrat pěkných pár týdnů, než vše zvládnu nastavit a alespoň jednou použít. Zatím za sebou mám jedno digitální direktní spojení na pár kilometrů, úspěšně jsem vyzkoušel integrovanou GPS a tím to skončilo. Snad se více podaží během víkendové cesty vlakem na Atariádu či z Atariády.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. r443 (15. dubna 2019, 18:47)
Tohle mě zajímá, určitě si počkám, jaké s ní budeš mít zkušenosti.. pořád váhám, jestli do DMR světa vstupit s tímhle, nebo shánět jetou Motorolu DP3600 (DP3601, DM3600..). Prý u ní nakonec stejně všichni skončí, poté co vyzkoušejí několik číňanů, ale uvidíme..

2. Logout (16. dubna 2019, 8:38)
[1] Pořizoval jsem na základě zkušeností lidí, kterým věřím. Prý je to zhruba tak, že je Motorola, pak s malým odstupem Hytera, pak dlouho nic, pak AnyTone, následují, pak opět chvíli nic, následně lepší čínský zbytek a po dalším odstupu spodní čínské bahno.
Co se funkcí firmware týká, je tenhle model AnyTone nejdál ze všech. Vše se dá udělat ze stanice, netřeba připojovat kabelem - u Motoroly to s trochou nadsázky jde bez kabelu akorát vypnout a zapnout. Samozřejmě odolnost proti jiným signálům tady bude horší, ale pořád je daleko před úplně levnými dualbandy. Víc by řekli lidi, co tomu rozumí, já jim jen věřím. Byl jsem už připraven dát 10k za novou ama Hyteru nebo cca totéž za starší profi Motorolu, ale bylo mi řečeno, že v běžném prevaděčovém provozu nepoznám rozdíl a získám dual band, GPS a další...

3. r443 (16. dubna 2019, 15:11)
[2]Jo, souhlas, takhle nějak to asi zhruba s tím rozdělením a určením bude. Moje zprostředkované zkušenosti z druhé ruky se týkají staršího modelu D868UV, který je prý skvělý jako scanner, citlivost a selektivita přijímače dobrá, zobrazje spoustu informací a má spoustu funkcí a skvělé ovládání přímo z klávesnice, ale jakmile dojde na vysílání, je to prý docela katastrofa.. tak snad to u D878UV vychytali. Určitě pak napiš, jak jsi s ní spokojený.

4. Logout (16. dubna 2019, 15:28)
[3] V čem přesně je to katastrofa? Ono totiž D878UV a D868UV se od sebe liší softwarem a anténou - jinak je to stejná deska, respektive interně je to značené jako 868 rev. 2. Co jsem pobral zkušenosti lidí z české DMR sítě i z YouTube (ano, tak hluboko jsem klesl, že jsem sledoval online videa!), tak ta původní anténa stála za houby a po výměně za nějakou Nagoyu to bylo pohodové rádio i v původní inkarnaci.
Mám zatím jednu zkušenost na DMR převaděč - ze Kbel na Sněžku, z kraje města, z pole a úplně v pohodě. http://mapy.cz/s/3qWmV

5. r443 (18. dubna 2019, 20:06)
[4]: Tak to bohužel přesně nevím, jak se jedná jen o zkušenost z druhé ruky. Chtěl jsem se na to toho mého známého znovu optat, ale nezastihl jsem ho. Pokud si dobře vzpomínám, tak vysílání jako takové po elektrotechnicko-fyzikální stránce bylo v pořádku (síla vysílaného signálu, modulace..), ale že byl spíš problém v tom, jak komunikovala s tou DMR sítí. Že docházelo k odesílání chybných dat, že to vysílalo kdy nemělo a kde nemělo nebo tak něco.. neber mě teď prosím za slovo, přesně fakt nevím. Na druhou stranu, tohle je možná typ chyb, který mohl být později odstraněn aktualizací firmwaru, nebo měl prostě smůlu na kus. Dočetl jsem se, že je tam nenulová variabilita v kvalitě jednotlivých kusů, dost často prý například některým nefunguje GPS a podobně.

Pěkné spojení na tu Sněžku.. Každopádně, těším se na další zkušenosti!


TOPlist