Technomorous

Zápisky z Atariády 2019 (1)

Sdílet: Twitter - Facebook

Jsem podruhé na atariádě. Rozhodl jsem se, že si budu psát poznámky do Palmu a publikuju to den po dni bez další editace najednou až na konci akce. Takže to není žádná reportáž, ale jen pár dojmů.

Cesta narozdíl od loňska bezproblémová, vlak Českých dráh ale i nadále zůstává jediným místem, kde třetinka balené vody z minibaru na kolečkách stojí skoro stejně, jako třetinka točené plzně v jídelním voze. Povinná místenka v šestisedačkovém kupé tak doznala uplatnění jen v části cesty.

I letos jedu na ataristickou akci se Spectrem, tentokrát se Speccy 2010, placatou miniklávesnicí od Dexe a 15" LCD od HP. Do příštího roku si dávám úkoly:

  1. Opravit case Atari STe.
  2. Vyměnit v STe německou ROM za českou.
  3. Zapopulovat SatandDisk daty.
  4. Jet autem, aby bylo možné toto vše vzít s sebou.

Nebo alternativně:

  1. Konečně využít Raspberry Pi pro ARAnyM.
  2. Jet zase vlakem.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. dex (15. dubna 2019, 18:54)
3. pobavíme se o vhodném HDD driveru. Ten Putnikův (placený) má formát zcela kompatibilní s PC kvůli lepšímu přenosu dat (sejvování na SD kartu v PC).

alt+1. BeePi b9 má 3,7 GB, ale na 4 GB mikroSD kartu se mi zřejmě o pár sektorů nevešlo a pak to nechtělo bootovat. Tak nevím.

alt+2. kdybych se nemusel stavovat v Holicích, asi bych jel taky Pendolinem, silně jsem to zvažoval, měl bych to pohodlnější, levnější a snad i rychlejší, než vo zem. Ale to už bych si fakt musel někoho zjednat jako taxikáře z nádraží po všech čertech.

TOPlist