Technomorous

Zlý, ošklivý, nepěkná věc

Sdílet: Twitter - Facebook

Dříve či později to přijít muselo. Očekával jsem to asi spíše dříve, dorazilo to asi spíše později, ale je to tu. Počínaje druhou polovinou dubna se v komentářích začal objevovat anglický prejt obchodního charakteru. Nějakému chytrému spamovacímu algoritmu nebo místnosti plné severokorejských dětí se podařilo prolomit jednoduše vypadající ale uvnitř ne až tak jednoduchý mechanismus ochrany proti nevyžádaným diskusním příspěvkům, který fungoval bez jediného problému dva roky.

To, co tu nemá být, jsem promazal a provedl nějaké velmi drobné úpravy v komentářovém formuláři. Uvidíme, zda to bude stačit, k nějakému otravnému captcha mechanismu bych se propracovával jen nerad, ale zároveň musím zcela otevřeně říct: tento druh komentářů tu nechceme!


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. Bubák (9. května 2019, 1:00)
Pokud by to nestačilo, koukni na stránku https://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=30&topic=97382&page=2 tamní antispam otravuje jen pokud návštěva nedisponuje JavaScriptem. Původně návštěvníci bez JS vyplňovali jednomístné číslo, později se přitvrdilo a nyní je tam třímístné číslo.
Odkaz jsem dal na Hřiště, tam, pokud budeš chtít, můžeš zkoušet i jako neregistrovaný, co hrdlo ráčí a nikomu to nebude vadit.
Nějaký pokec, jak to funguje, je na https://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=18&topic=27573 jen nevím, kolik to doznalo vylepšení krom výš uvedené změny na vícemístné číslo.
Je to ochrana proti robotickému spamu, proti místnosti plné hladových dětí to nepomůže.

2. Logout (9. května 2019, 7:01)
[1] Zákrok zabral na 90 %, z logů zmizela ruská programovatelná spamovací mašina. Zůstaly ale IP rozsahy známé čínské manuální spamovací dílny, kterou holt budu muset zakázat přes IP rozsah a doufat, že nebudou přibývat hned tak další.

3. Bubák (10. května 2019, 10:05)
Proti ruční práci hladových dětí se bojuje blbě a jediné opatření neobtěžující běžné lidi je blokace IP rozsahu.
Pak se dá ještě tak, že se drsný asnispam ukáže jen návštěvníkům z profláknutých končin, to proto, aby někdo, kdo je na dovolené nebo pracovně třebas ve zmíněné Číně měl možnost okomentovat článek.

TOPlist