Technomorous

Dvakrát jeden běžecký

Sdílet: Twitter - Facebook

Jeden technický běžecký postřeh: Běžecké hodinky od Garminu se mi jeví býti lepší, než hodinky od TomTomu, které jsem zkoušel předtím. Jednodušší ovládání, ergonomičtější tvar, přímočařejší firmware, bleskurychlý fix GPS. Udělal jsem dobře, za 1400 z druhé ruky včetně pošty to je nepřekonatelné.

Jeden naprosto netechnický běžecký postřeh: Všiml jsem si, že se potkávající se běžci se zdraví mávnutím rukou. Po pár měsících jsem si také všiml, že to zcela automaticky dělám taky. A také jsem si nemohl nevšimnout, že běžkyně to nedělají. Chlap, i kdyby měl půl minuty do smrti, někde najde úsměv a ruku zvedne. Ženská se při potkání stáhne co nejdál na svoji stranu cesty, zrak sklopí do pangejtu a už aby byla co nejdál od protiběžce. Kdybych si to bral osohně, pokládal bych za nutné jim vysvětlit, že někde na šestém kilometru fakt nemám dost sil na to, abych je přepadával, ale vypozoroval jsem, že to je pravidlo obecné a se mnou nesouvisející, alespoň ve zdejších končinách. Fakt to nechápu.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Wotnau (13. května 2019, 22:35)
Na Vítkově a v Kunratickém/Krčském lese, kde běhám já, mi na pozdrav odpoví tak 75 % mužů a cca 40 % žen, takže výrazně nižší procento zdravících žen potvrzuji. Nějaký podíl určitě požerou lidé před koncem tréninku ve vysoké intenzitě - když dobíhám náročný trénink a veškeré zdroje jdou na dýchání a zbytky zraku, taky si občas řeknu "Hm, teď vlastně někdo běžel proti mně, zapomněl jsem pozdravit a netuším, jestli zdravil(a) on(a)." Můj osobní dojem je, že zdraví lidi, kteří možná začali z nějakého důvodu, ale teď běhají mimo jiné pro radost, kdežto spousta děvčat běhá kvůli postavě, takže necítí sounáležitost s ostatními běžci - a jejich pozdravy se tak cítí ohrožená, nikoli oslovená.

2. sweet (14. května 2019, 22:21)
I bajkeři se zdraví a to víceméně všelijak. Od AHOJ po pokynutí hlavou, záleží na rychlosti, kterou se míjí. S bajkerkami je to podobné, taky moc neopovídají.

3. Max (15. května 2019, 9:47)
Jezdím na kole, běhám a mám podobnou zkušenost jako ostatní. Čím to asi je? Ale najdou se i světlé vyjímky. Ale upřímně, chlapi taky nezdraví všichni.


TOPlist