Technomorous

Admin! (+bonus)

Sdílet: Twitter - Facebook

Dva roky mám služební notebook a dva roky jsem na něm nebyl administrátorem. Aniž bych si o to říkal, nedávno jsem zjistil, že tak trochu administrátorem jsem.

Dva roky jsem se pokoušel nainstalovat si na služební notebook Windows Subsystem for Linux. Dva roky to nešlo, protože to a) nebyl jsem admin, b) nedovoluje to korporátní politika a c) Microsoft Store mě vždy vykázal, protože mám příliš starou verzi Windows. A teď mám WSL funkční.

Windows Subsystem for Linux

Proč se samy od sebe vyřešily body a) a b) opravdu netuším, nikdo jiný tu takové štěstí nemá, nebudeme už o tom dále hovořit a přejdeme to mlčky, bez radostnéh poskakování. Bod c) stále platí, nicméně jsem zcela náhodou zjistil, že mám sice Windows přes dva roky staré a Microsoft Store mi tak žádnou distribuci nedovolí nainstalovat, ale když v PowerShellu zkusím spustit bash, tento mi stručně oznámí, že bash nemá a stáhne sám si Ubuntu 14.04.5, aby ho získal. Opět - u nikoho jiného v okolí to takto neprojde.

A tak teď tedy mám ve Windows 10 i normální operační systém, startují joe, otevírám tutorial Pythonu a jdu se věnovat čistě pracovním záležitostem.

A nyní bonus, který s celým předchozím textem vlastně jinak než kauzálně vůbec nesouvisí. Nalezl jsem při hledání něčeho úplně jiného (konkrétně způsobu, jak se z WSL dostat do internetu přes proxy ověřovanou pomocí NTLM) skvělý web, zabývající se historickými GPS přístroji. Je úplně skvělý! A vše, co tam je, samozřejmě chci!


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. r443 (30. května 2019, 15:46)
Díky za odkaz na ty staré GPSky, krásné pokoukání..

2. Schotek (31. května 2019, 20:51)
start - spustit - wsl
apt-get update
apt-get upgrade

Při této aktualizaci Windows si připadám poněkud schizofrenní :-)

3. faraon (1. června 2019, 11:16)
On ten PowerShell může být občas docela "užitečná" věc: https://www.root.cz/zpravicky/powershellovy-malware-zacileny-na-diplomaticke-kruhy-zemi-eu/ :-P

4. sweet (3. června 2019, 10:26)
admina máš na základě ticketu 1586405 (testování nové verze SAP CRM)

5. Logout (3. června 2019, 13:35)
[4] Toho jsem měl jen na jeden den. Pak mi to pár týdnů nešlo a teď to zas jde. Nechci v tom šťourat :)

TOPlist