Technomorous

Zlý, ošklivý, nepěkná reloaded

Sdílet: Twitter - Facebook

Vydrželo to skoro přesně měsíc a komentářový spam je zpět. Opět to je poctivá manuální práce z východoasijských manufaktur, tak osm až deset spamů u starších článků za jednu šichtu, žádný fofr.

Všiml jsem si toho po deseti dnech, těch cca osmdesát komentářů smazal a firewallu zakázal obluhovat celé rozsahy tamního velkoprovidera - bylo toho fakt hodně - jeden /4 a jeden /7.

Nicméně prorokuji, že to zase přijde znovu a budu rád, když to bude až za měsíc. Proti automatům jsem naštěstí chráněn dostatečně, ale proti malým dětem pracujícím za fotku misky rýže můžu nasadit jedinou věc - integraci na některého z online ověřovačů spamu. Říkám si, zda při té příležitosti nepřepíšu celého Technomorouse z Perlu do něčeho, co se bude alespoň trochu dobře udržovat. Ty dva roky byly fajn, ale když si po sobě čtu úhledně naformátovaný a dobře okomentovaný zdroják, tak se stejně nechytám - v Perlu totiž většinou neoperuju, prakticky kompletně celý zbytek všeho, co jsem pro svůj server napsal, je PHP. To je při příležitosti přechodu na fyzický server trochu více změn, než jsem očekával.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

TOPlist