Technomorous

Back to BB10 (4): Ještě jednou gesta

Sdílet: Twitter - Facebook

V minulosti jsem si musel nevyhnutelně položit tyto otázky:

  • Jak si lidé mohli myslet, že Commodore 64 je lepší než ZX Spectrum?
  • Že VHS je lepší než BetaMax?
  • MS-DOS je lepší Mac OS?
  • Windows CE než Epoc?
  • PocketPC než Palm?
  • x86 než PowerPC?
Odpověď jsem nikdy nenašel, ne takovou, která by se obešla bez slov jako dementi, ignorance atp.

A teď si kladu podobnou otázku: Jak si někdo mohl myslet, že je Android lepší než BB10?

Opravdu, člověk musí projít cestou tam a zase zpátky, aby docenil vše. Třeba ta gesta. Mám stále v práci pracovní telefon s Androidem. Nejsou v něm žádné SIMky, není nikam připojený, mám v něm nicméně pracovní softwarové tokeny, takže ho občas kvůli dvoufaktorovému ověřování musím použít. A už po třech týdnech nechápu, jak lze používat mobilní systém bez gest. Opravdu - neustále šmatlám z okrajů směrem do displeje a ono ti nic nedělá - na BB10 jsem si na to znovuzvykl asi tak za pět minut a bez toho to je jak bez ruky.

Jak? Proč?

Tak, postěžoval jsem si a toto téma už znovu otevírat nebudu. Zbytek světa to má v hlavě nastavené špatně.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. peter (6. června 2019, 5:23)
ajfout, nove one ui v samsungu, nove xiaomi - vsade gesta su, minimalne ako moznost.

2. Logout (6. června 2019, 5:53)
[1] Ano, teď - šest let po BB10, deset po webOS. Na otázku, jak si někdo mohl myslet, že je Android lepší než BB10 to neodpovídá...
(ale alespoň, že už je to okopírováno, otázka ještě zní jak)

3. peter (6. června 2019, 8:43)
V kontexte toho ze nemam stroj casu, je pre mna relevantny len jeden udaj - ci je alebo nie je nieco take dostupne dnes, 6.6.2019. a ano, je.

4. Logout (6. června 2019, 9:02)
[3] A to je právě to mainstreamové myšlení, které nikdy nepochopím a na které se ptám :)

5. Pavel Bureš (6. června 2019, 17:26)
Gesta u BB10 přišla se Z10, což je tuším 4,2" displej. Tam dobře propracovaná gesta přímo v systému dávají smysl. U dnešních velkých placek jsem zatím nenašel kvalitativně shodná, ale to je primárně tím, že je to velká matlací placka, kde pro gesto jednou rukou provedené už telefon padá na dlažbu. A sekundárně je to tím, že nejsou součástí OS, ale nadstavby (Samsung, Xiaomi...) a nejsou tak doladěná. Byť třeba gesta přímo v Androidu 9, který teď používám jsou za trest...

Ale z mého pohledu není žádná spojitost mezi gesty a úspěchem Androidu a neúspěchem BB10. K čemu jsou člověku fajn gesta, když má telefon pro něj neřešitelné nevýhody?

6. Logout (6. června 2019, 18:13)
[5] Z10 jsem dva roky měl jako primární telefon, vím jak příjemně malá byla, přecházel jsem na ni z Note 2. A právě jsem si tenkrát připadal jak v jiném světě, vše co mi na Androidu vadilo, tady nebylo. Kdyby T-Mobile neprodával tu low-cost verzi bez 4G, která byla známá tím, že odcházela, tak bych se jí po dvou letech asi nezbavoval. Ale holt dělám něco blbě, když nemám problémy tam, kde zbytek světa a naopak je mám tam, kde jiní ne :-)

TOPlist