Technomorous

Hodinky na procházky

Sdílet: Twitter - Facebook

Nemám rád víceúčelové věci. Proto mám jedny hodinky na manuální činnosti, jedny hodinky do kanclu a jedny hodinky, které nenosím vůbec. K této trojici jsem si pořídil Forerunner 225, protože jsou to jedny z posledních hodinek od Garminu, které se nesnaží dělat víc, než měřit běhání. Vím, že i na novějších modelech jdou všemožné notifikace a propojení s mobilem vypnout, ale pak je tam kus křemíku k ničemu a to by mě budilo v noci ze spaní víc, než čutající dítě. Věřte mi, nejsem normální.

U Forerunneru 225 jsem ale jednu věc vypnul hned po prvním nabití: krokoměr. Maje zkušenosti z Pebble a MiBandu 1s, považoval jsem to za veskrze zbytnou věc. Měřit si kroky na cestě do práce, z práce, na oběd, z oběda, či na záchod a ze záchoda z vás sportovce neudělá. Buď jste ve stresu, že těch kroků máte málo, nebo máte pocit, že máte pohybově vyhráno a ono nemáte. Stejně si nemůžete dát dvacet deka bůčku, tři piva a považovat se za sportsmena, takže to číslo raději nevědět, ničemu neslouží.

Vypravil jsem se ale na odlov několika porubských kešek, které se na mě ani po deseti letech navštěvování této části socialistického realismu z mapy nesmějí. Vybavil jsem se souřadnicemi, GPS přístrojem a Forerunnerem. Žádné mapy, jen šipka, hodinky a já. Krokoměr jsem zapnul jen tak na vyzkoušení a večer ke svému překvapení zjistil, že počet kroků krát odhadnutá průměrná délka kroku poměrně přesně sedí k tomu, co mi naměřila GPS.

Tohle se mi líbí. Oba předchozí uvedené krokoměry přeměřovaly a čím delší trasa, tím větší rozdíl, to bych musel cupitat jako gejša, abych tolik kroků udělal. U Garminu to ale zvládli, takže nejen, že má pro běhání dobrou a přesnou GPS a solidní optický měřák tepu, ale měří to dobře i obyčejnou chůzi obyčejným akcelerometrem. Můj vztah k dennímu měření to nijak nemění, ale na dlouhé procházky za keškama odteď Forerunner beru.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Krtek (11. června 2019, 21:27)
Já používam Amazfity Bip a jsem spokojenej. Hlavně ta výdrž 20-30 dní. Na kolo je GPSka paráda a na chůzi taky funguje dobře. Nahraješ si trasu, kroky to počítá a zjistil jsem, že podle GPSky to dopočítává délku kroku. Za 15 stovek....
Běhat nikdy nebudu, takovýho psa ještě nikdo nevypustil abych popoběh.

TOPlist