Technomorous

První kolo Nov Contestu stručně

Sdílet: Twitter - Facebook

Minisoutěž odvážně vyhlášená na pracovní den a vzletně nazvaná Nov Contest má za sebou první kolo. Co k němu říct?

Snad jen, že kdyby všechno vyšlo napoprvé napoprvé, bylo by to podezřelé. Proto i tyto výsledky hned po vyhlášení prošly změnou. Hlášení dodatečně poslal Ivan Vinohrady, který se mě (marně) pokoušel kontaktovat ode dne konání prvního kola. Obeslal jsem proto všechny, které by jeho dodatečné zařazení posunulo v žebříčku směrem dolů a připravilo o body: dva ze čtyř mi odpověděli ihned, třetí jsem já, čtvrtý se ozval do 24 hodin. Nikomu to vůbec nevadí, soutěžícího navíc vítáme (HAM spirit!), takže je Ivan zařazen. Snad se nám příště takové věci nebudou opakovat, toto je ale zkušební půlročník, tak si to můžeme dovolit.

Sám jsem se zúčastnil jen posledních dvacet minut, protože předtím jsem si ničil zdraví sportem. Udělal jsem dvě, skoro tři spojení a napjatě očekával, kolik hlášení dostanu.

Dostal jsem jich osm, na jeden z nejteplejších dnů v roce to ujde. Zcela zaslouženě první byl Honza Třebušín, který vyrazil na Víťovu rozhlednu a nahlásil 13 spojení. Na druhém místě jsou soutěžící dva - Hraboš Barrandov Praha a Richard Praha - protože mě nenapadlo dát do pravidel alespoň tu drobnou kličku, že při stejném počtu spojení rozhoduje DX, takže musím lidem se stejným počtem spojení dát stejné umístění. Třetí je Ivan Vinohrady, čtvrtý Pavol Somak, pátý já a na šestém místě Pavel Rokycany společně s Expedicí Žába. Do celkového pořadí si dva body za DX odnáší Honza za 138 km dlouhé spojení. Všem gratuluju a děkuju za účast.

Příště mi do soutěžního večera nic jiného nezasahuje, ba dokonce ten týden nebudu mít doma zbytek rodiny, takže očekávejte plné tři hodiny vysílání z nějakého Praze nedalekého vršku. Už se na to těším a doufám, že ostatní také.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Hraboš Barrandov Praha (1. července 2019, 22:57)
Martine, moje DX mělo 70 km. Nebylo nejdelší. To má Honza Třebušín.

2. Logout (2. července 2019, 8:41)
[1] Hraboši, díky za opravu - samozřejmě je to tak, v bodování to bylo správně, jen jsem se tady trochu "upsal".

3. Hraboš Barrandov Praha (2. července 2019, 9:04)
Jo a děkuji za zpestření středečního podvečera.

Co Moon Contest, ten nezkusíš? Já jedu 2m a 70cm z ručky 5w. Ale do externích drátových antén (otázka 1-2 hodin práce).

4. Logout (2. července 2019, 10:05)
[3] Přemýšlel jsem, že bych jen vyběhl na krtinu v letňanském lesoparku a zkusil udělat pár spojení na ručku, jen abych se zapsal do tabulky. Na skříni leží už tři měsíce nesložená Yagi pro úpravu ala Roman Brod, ale není síla, která by to udělala :-)

5. Saruman (2. července 2019, 15:22)
Hezký nápad, zatím to vypadá na akci pro Pražáky. Škoda, že se do Prahy nedovolám. U mě je to i na MoonContest bída, ale když budu mít možnost, tak vyzkouším další kola...

TOPlist