Technomorous

Quest for sluchadla

Sdílet: Twitter - Facebook

Stala se mi velmi velmi nemilá věc. Když jsem před pár týdny šel lovit pár keší někde okolo Bezdězu, zjistil jsem po pár stech metrech, že jednomu z mých sluchátek od Philipsu chybí koncová guma. I když jsem se vrátil až k autu a mohl si oči vykoukat, už jsem ji nenašel. Ke sluchátkům byla sada gum náhradních, ale každý pár v jiné velikosti a ani jedna mi v uchu nedrží.

Mám s tím obecně problém. Takové ty měkké a ohebné gumy klasického tvaru, které se dávají k běžným špuntům mi po pár krocích z ucha vypadnou - většinou i nejmenší velikost mi totiž dá dost práci do zvukovodu nacpat, celé to pak je napružené, stačí jemně zavadit za kabel a už to letí. Philips měl konstrukci jinou, pevná guma byla nasazena přímo na sluchátku, nikam se neohýbala, nijak je nezmáčkla, jen se trošku vytvarovala dle konkrétního ucha. S nejmenší velikosti to šlo, za ty dlouhé roky mi nevypadlo nikdy nic.

Sluchátka, pouzdro, sadu ušních koncovek - to vše stále mám, leží to v šuplíku a je mi to k ničemu. Hledám sluchátka nová, s konstrukcí podobnou. Neví někdo?


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Nejsem Stroj (8. července 2019, 11:05)
Asi bych se zašel podívat do nejbližšího AsiaShopu, jestli nemají sluchátka s kompatibilní gumou. Pokud ano, gumy bych si nechal a ta sluchátka made in PRC s kliným svědomím recykloval.

TOPlist