Technomorous

Impulsní nákupnictví

Sdílet: Twitter - Facebook

Nestává se mi často, že bych si impulsivně pořídil všechno, co vidím. Obvykle to je tak, že něco sice hned teď chci, ale pak zabřednu do hledání té nejlepší varianty (model, doba dodání, cena - to víte, škrt) a než se k ní doberu, tak mě nákupní touha opustí. Děje se tak v dobrých devíti případech z desíti, někdy přeci je přeci jen ruka rychlejší než mozek.

Jsem vlastně opravdu rád, že tento obranný mechanismus mám. Ač není úplně spolehlivý, pořád odfiltruje tolik, aby dlouhodobá bilance mého účtu byla převážně kladná. Teď jsou tu ale dvě věci, u kterých bude integrovaná protinákupní automatika muset řádně zamakat, aby zůstalo jen u úvah.

Prodloužený víkend trávíme s Ladou jen ve dvou v Kutné Hoře a tady jsem přímo na pokoji penzionu narazil na dvě věci, u kterých už hledám, kde je koupit:

  • Takřka kapesní překapávač na kávu Sencor Coffee Maker SCE 2001, z nějž ovšem teče překvapivě dobrý drip a pro nějž navíc netřeba díky omyvatelnému sítku kupovat filtry. Nestojí moc, kolem čtyř stovek i s poštovným. Ale potřebuju ho? Mám džezvu, french press, moka konev a Hario V60. Tohle je ale takřka bez práce a do kuchyně by se to vešlo...
  • Philips 24PFS5603/12 LCD televize se slušným obrazem, dle všeho IPS panelem a VGA, HDMI a SCART vstupy za zhruba čtyři tisíce. Mám sice na stole Dell o stejné úhlopříčce a také s IPS, nicméně ten neumí SCART, takže pro připojení Spectra/Amigy/čehokoliv s PAL signály musím mít na stole monitor druhý. Také mám v Doupěti 22" LCD televizi od LG, která PAL umí a to velmi obstojně, nicméně ta zas má jen TN panel a nedá se na ní moc dobře pracovat s fotkama. Bonusem u Philipsu, kompenzujícím rozlišení 1920x1080 místo mého stávajícícho 1920x1200 by byla absence nohy, kterou je peklo převážet na akce v batohu vlakem. Tady se jen vyklopí dvě opěrky a je to hotovo.

Tak a jak si teď zdůvodnit, že to vlastně nepotřebuju?


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. dj (8. července 2019, 16:03)
1) Další kávovar nepotřebuješ, to je G.A.S. jako u holících strojků, foto techniky i applích krámů :-).

2) Vadí ti ten TN jinak, než jako "je to TN, tedy špatné"?

2. Logout (8. července 2019, 16:12)
[1] A toho všeho mám furt méně než ty těch primitivních papírových krámů ke čtení a to jak na kusy, tak na metry krychlové: holící strojek jeden, foťáků do deseti, applích krámů pár desítek. Tož tak.

TN mi vadilo hlavně proto, že fotka na něm upravená jinde nevypadala stejně nebo alespoň stejně dobře. Musel jsem mít sekundární VA, jinak to nešlo. TN jsem měl jako primár vždy a až aktuální Dell je IPS, čili to není žádný TN-hate pro hate samotný.

3. dex (9. července 2019, 11:18)
Včera jsem na tom čistě náhodou zkoušel C64 s Chameleonem. VGA výstup Chameleona na to LG, kompozitní výstup C64 na vedle stojící CRT Sony.
Proti tomu CRT bylo LG vybledlé jak po vyprání na vyvářku.

4. nula (13. července 2019, 12:58)
Něco takového na kávu jsem hledal, tak jsem si ji tedy impulsivně objednal...

TOPlist