Technomorous

Cé Bé

Sdílet: Twitter - Facebook

Tak jsem se k tomu konečně dokopal: objednal jsem si CB magnetku na auto a k ní stanici. Pásmo 27MHz bude již brzy stabilně zdoláno!

Historicky jsem se sice třikrát účastnil Éteru bez hranic, z čehož jednou jsme s Luďkem Bory skončili jako Expedice Patyzon na čtvrtém místě v české části závodu, nicméně to bylo s půjčenou vysílačkou Formel 1 na půjčenou drátovku, jen s vlastním laminátovým stožárem a vlastní baterií.

Pak jsem roky občasně vysílal jen s ruční stanicí, která ovšem v roce 2017 v Chorvatsku nepřežila horka a vyteklé baterie.

Také jsem si několikrát půjčil MAAS DX-5000 od Dexe, povětšinou na pokusy z blatecké chalupy.

Má vlastní stanice Formel 1, pořízená z rozprodávané výbavy Míly Barrandov, čeká už třetím rokem na opravu.

A celou tu dobu aktivita na CB pásmu spíš pomalu dožívá, než vzkvétá a mohlo by se stát, že kdybych ještě pár let čekal, už bych se ani nemusel pokoušet. Takže pro začátek obyčejná osmdesátikanálová stanice s FM/AM, metr a půl dlouhá magnetka na střechu Dusteru a do příštího Éteru bez hranic k tomu pořídím pořádnou půlku se stožárem a oživím volačku s patyzonem v logu.

Těším se jako malé dítě.

Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. melsoft (4. srpna 2019, 11:21)
Zjisti si, jaká je max. rychlost jízdy s magnetkou na střeše. Mě vždycky kolem stovky odpadla a pobouchala mi střechu nehledě k tomu, že kabelu to vláčení asi taky nesvědčilo. Před vjezdem na dálnici jsem ji vždycky musel sundat....

TOPlist