Technomorous

Cimbálovka

Sdílet: Twitter - Facebook

CB rádio alias cimbál. Volně použitelné rádiové pásmu na konci krátkých vln. Fenomén přelomu století, v současnosti skoro mrtvý.

Poprvé jsem se tam zkusil vecpat kolem roku 2001/2002, jenže na jihovýchodě Čech nic v dosahu, nebo jsem něco dělal prostě blbě.

Podruhé jsem začal v roce 2012, dva roky jsem úspěšně vysílal v Éteru bez hranic, pak rok pauza, pak ještě jednou ÉBH, pak nic.

CRT ONE

No a teď potřetí: CRT ONE, nejmenší stanice na trhu (10x10x2 cm), magnetka důstojné velikosti pro Duster - Superstar RML 245. Zatím jsem magnetku hodil na parapet v ložnici, dal výzvu na CH2 a zbytek večera i akumulátoru prokecal. A další opět.

Když je řeč o akumulátoru - staré dobré Shimastu si po letech stání v regálu může o 18 Ah nechat jen zdát, tak se prozatím venku omezím na napájení z autozapalovačové zásuvky, v budoucnu ale provedu konverzi akumulátoru z HP 840 G1 na portejblové napájení a zkusím hodit prut z magnetky přímo na stanici - pro turistickou aktivaci kopců do soutěže ideální. A pro pořádné soutěže zkusím do jara pořídit půlku a stožár, už teď se těším, jak budu těch jedenáct metrů někde na kopci erektovat! Na 200 a více spojení za víkend můžu zapomenout, ale k té stovce by se třeba při hodně velkém nasazení mohlo ještě i v roce 2020 dát dostat, ne?


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

TOPlist