Technomorous

Mobilní mezidobí

Sdílet: Twitter - Facebook

Chybová hláška BlackBerry Classic byla identifikována jako neopravitelná chyba filesystému. Telefon sám to usnadnil, chybu totiž ukázal jako www.bberror.com/bb10-0015 a tato doména kupodivu stále existuje a URL ukazuje na správné místo, i když výrobce sám již roky nevyrábí pořádné telefony, ale zinkované štoudve na močůvku něco s Androidem.

Variant významu je několik - od "filesystém poškodil splašený android runtime" po "interní flashové úložiště je na konci životnosti" - všechny varianty sice znamenají, že jákákoliv data uvnitř telefonu jsou nenávratně fuč a nikdo už je k životu nepřivede, ale jen ta poslední znamená, že telefon lze bez výčitek poslat na vytěžení drahých kovů. Oficiální postup umravnění zařízení - skrze BlackBerry Link - nezabral, momentálně hledám jiný způsob, už jsem stáhl celý image systému ve formě autoladeru, uvidíme, zda to zabere.

V mezidobí jsem vložil obě své SIMky zpět do Xiaomi a chvíli uvažoval, že bych je v případě nezdaru záchrany Classicu v Xiaomi i nechal. Bohužel po pár hodinách používání dorazila aktualizace systému, která způsobila, že se všechny notifikační bubliny kreslí černým písmem na tmavě šedém pozadí, takže jsou prakticky nečitelné. Pokud Classic nevyjde a já se nerozhodnu složit ze zbylých dvou jeden funkční, bude třeba se poohlédnout po něčem jiném a Xiaomi vrátit zaměstnavateli hned, jak o něj projeví zájem.

Zatím mám jednu úplně ulítlou možnost, jaký telefon si v takovém případě pořídít, už přichystánu. Bohužel sice zase s Androidem, ale ta ulítlost je tak značná, že bych si šesté vnoření se do robotí žumpy snad i odpustil.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. r443 (14. srpna 2019, 19:29)
Několik BB s touto chybou jsem viděl a úspěšnost léčby pomocí autoloaderů z crackberry.com byla velmi vysoká, ale už nedokážu říct, jak dlouhý byl jejich následný život po tom zásahu, zda se třeba chyba neobjevila po čase znovu..

2. MartensPh (14. srpna 2019, 19:30)
A to? Teď nad tím budu muset přemýšlet :-).

3. Nox (14. srpna 2019, 20:08)
Tak na tu ulitlost jsem opravdu zvedavy, jelikoz telefony s Androidem existuji pouze v kategorii: padlo, megapadlo, megapadlo s jinym logem vyrobce.

4. ondrej (14. srpna 2019, 20:27)
Pádlo s PMR?

5. Pavel Bureš (15. srpna 2019, 9:05)
Ulítlost tipuji buď na Unihertz Titan nebo na nějaký ten dumbphone druhé generace, který však běží na Androidu (název mi teď vypadl)

6. Logout (15. srpna 2019, 9:09)
Jedna z odpovědí se tu přibližuje realitě, Unihertz Titan to ale není, neb o něm jsem dosud netušil (zařazuju na seznam, prodává-li se už).

7. peter34 (19. srpna 2019, 14:11)
To umrel ten čo máš odo mňa?

8. Jirka Vejrazka (3. prosince 2019, 10:04)
Muzu jeden BB Classic poslat postou, kdyz budu vedet kam. Ma drobneho pavouka na displeji (nebrani pouzivani) a jinak funguje (resp. jeste nekdy v zari fungoval).

TOPlist