Technomorous

Příliš tenký potenciál klienta

Sdílet: Twitter - Facebook

Už mě přestalo bavit koukat, jak tenký klient jen tak zahálí na skříni a rozhodl jsem se ho poslat do světa, praktického využití pro takové zařízení nemaje. Jenže ouha! (tohle nikdy nevěstí nic dobrého, tři různé samohlásky ve čtyřpísmenném slově!)

Klient má asi trošku nakopnutý zdroj, když se do něj osadí disk, připojí USB CD mechanika nebo jen vloží CF karta, nechce se mu příliš startovat. Disk ani CD mechaniku jsem nevyřešil, pročež je nepřipojuju, kartu stačí obvykle zasunout až po zapnutí a ona se i tak ještě stihne detekovat. Jenže jak na takovouhle plečku dostat systém pro vyzkoušení? Zatím konstatuji: těžko.

Mám někde zdroj s průchozím USB A konektorem, který se používal pro napájení disků a mechanik, které neměly jinou možnost a počítač je ze samotného portu neutáhl. Zkusím, zda nepůjde boot z USB diskety nebo USB CD alespoň takto. Nechci nic světoborného - nainstalovat na CF kartu DOS, vyzkoušet DOOM/Quake a šoupnout to od stovky na Aukro. Ono totiž stovku mít a stovku nemít, to je rozdíl dvou set. A Blackbird se neptá, proč vám chybí dvě stovky.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

TOPlist