Technomorous

Třetí kolo Nov Contestu stručně

Sdílet: Twitter - Facebook

Třetí kolo se konalo minulý týden bez účasti organizátora, který si válel údy v rozehřátém katalánském písku a zařekl se, že týden nevezme do ruky nic, co by přijímalo FM signál. I bez něj to ale bylo zatím vůbec nejúspěšnější soutěžní kolo a myslím, že definitivně vyvrátilo původní tvrzení některých škarohlídů, že PMR se má zapínat hlavně v sobotu po obědě. To je dobrá zpráva.

Jestliže se v prvním kole zúčastnilo osm soutěžících a v druhém devět, pak po konání kola třetího jsem našel v databázi dvacet hlášení. Tím se samozřejmě zvedla i laťka v podobě počtu spojení, které bylo zapotřebí navázat, aby byly z jednoho bodu za účast body alespoň dva. Na počátku na to stačila pouhá dvě spojení, minule už jich muselo hlášení obsahovat alespoň osm a teď to už bylo třináct. Pojďme ale k výsledkům.

  • Na stupínku nejvyšším se tísní hned tři lidé: na Ještědu zároveň portejblovali Radek Praha, Tom Praha a Kevina Praha, každý udělal 29 spojení a každý za to dostal 15 bodů. Jelikož jejich DX bylo i nejdelším spojením tohoto kola (146 km), přičítají si dva body navíc a každý tak do celkového pořadí má 17 bodů.
  • Na druhém místě už stojí sám Petr Jinonice, kterému se povedlo na Šárce rovných dvacet spojení, za což má do celkového pořadí 10 bodů.
  • Až třetí skončil dosavadní suverén Honza Třebušín, který tentokrát vyrazil na Materlík a odnesl si z něj 6 bodů za 15 spojení.
  • Dva body navíc za DX dostává i Eva Rokycany, která má v deníku tři spojení na Ještěd po 146 kilometrech, takže si je plně zaslouží.

Jak toto kolo zamíchalo celkovým pořadím? Na to se můžete podívat na stránce soutěže, zde uvedu jen prvních pět míst:

SoutěžícíBody
Honza Třebušín38
Kevina Praha23
Radek Praha17
Tom Praha17
Hraboš Barrandov Praha16

Uvidíme, zda se soutěži v září podaří srpnové účasti alespoň přiblížit, já určitě chybět nebudu. Z hlášení tohoto kola jsem si odnesl i nějaké ty poznámky k vylepšení pravidel pro příští rok, kdy počítám s kompletním soutěžním ročníkem od ledna do prosince.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

TOPlist