Technomorous

Upgrade buildu korporátních Windows 10

Sdílet: Twitter - Facebook

Kdysi jsem chvíli měl pocit, že bych snad i mohl Windows 10 používat doma na desktopovém počítač. Naštěstí mě to velmi rychle přešlo a znovu už jsem nikdy tento systém na žádné své reálné železo neinstaloval, raději je mám zavřené v bezpečí VirtualBoxu. Na synchronizaci hodinek od Garminu či programování kanálů do vysílaček to je zcela postačující a zejména zcela funkční a když je jednou za pár měsíců nabootuju a ony při vypínání začnou instalovat gigabajty aktualizací, prostě se přepnu na jinou plochu v Linuxu a pracuju dál.

V práci do toho ovšem nemám co kecat, takže když dorazila hláška, že mi bude prastarý build 1607 aktualizován na 1809, mohl jsem tak maximálně sledovat, restartovat a zadávat heslo k drivelocku. A že bylo co sledovat!

Aktualizace přepla zobrazení do celoobrazovkového režimu se světle modrým pozadím (asi aby nemusela zbytečně měnit barvu až skončí v BSOD) a začala vykreslovat progressbar postupu. Po chvíli jsem si všiml - a nebyl jsem zdaleka sám - že na interním LCD firemního notebooku mám dokončeno o procento méně, než na externím monitoru, připojeném přes DisplayPort. Přemýšlel jsem, jak je možné mít v mirror režimu na každém zobrazovadle něco jiného, když tu vyskočila notifikace, že počítač bude restartován a vyskočila jen na externím displeji. Pak mi to došlo. Aktualizace nejede v mirror režimu, jen kreslí stejnou modrou obrazovku na všechny připojené monitory, začíná na primárním a občas to nestihne dokreslit na sekundárním, než poskočí procento. Notifikace už takto nekreslí, proto byla jen jedna.

Nevím vlastně ani, jestli to je normální upgradovací obrazovna Windows, nebo něco z naší korporace, protože to nemám s čím srovnat. Skoro bych tipoval, že správně je ta druhá možnost a MS tohle nikdy neviděl. Otázka Proč by to probůh někdo programoval takhle? však tak či tak zůstává.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. dj (4. září 2019, 21:44)
U Windows 10 si otázku "Proč to MS udělal tentokrát takto šíleně, když ve WXP - W7 - W8 to celkem fungovalo" kladu velmi, velmi často. Takže za mě zatímco W8 se dají celkem používat (ten fullscreen launcher člověk nějak přežije), W10 fakt ne. Stejně jako kdysi Vista, které Microsoft může poděkovat za to, že jsem přešel na Linux :-).

2. melsoft (5. září 2019, 13:25)
Moje (vynucené) soužití s Windows 10 vždy začíná aplikací skriptu odsud:
https://www.dasm.cz/clanek/jak-z-windows-10-udelat-desktopovy-system
Článek je už starší ale skript je docela aktualizovaný a i když k dokonalosti (Linuxu) to má daleko, některé "nepříjemnosti" to vypne (a člověk si dokonce může nakonfigurovat které).

TOPlist