Technomorous

Do noci na kopci

Sdílet: Twitter - Facebook

Osobně si myslím, že je třeba všechny tyhle vysílačky zakázat, každého jen otravují!

Včera byl Moon Contest, dle některých radioamatérů takový srandazávod, který se koná první tři středy v měsíci na třech různých pásmech - 50 MHz, 144 MHz a 432 MHz. Lze pochopit, že ostřílení krátkovlnní vlci neberou takové večerní povídání na VKV/UKV, navíc povětšinou realizované pomocí FM, jako pořádné závodění, ale pro člověka, který přišel ze světa CB či PMR je to správný start do licencovaného radioamatérství, alespoň já to tak beru. Proto jsem Moon Contest poslouchal už v roce 2013 a hned jak jsem dostal příležitost, tak jsem se v srpnu zapojil. Mám stanici jen pro dvě vyšší jmenovaná pásma, umím FM a DMR, velkou díru do světa tam takto neudělám, ale do konce roku už to nějak přežiju a do začátku nového ročníku se snad nějak dovybavím.

Ve 22:00 závod skončil, ještě jsem dvacet minut kecal přímo na pásmu se stanicemi, které znám z volných pásem, následně jsem napsal domů, že vyrážím, Lada odepsala, že jdou už stejně s Fíkem spát a ... najednou bylo půl druhé a já v ruce držel mikrofon od CB a stále seděl na tomtéž vršku.

Ještě, že to není domů daleko, ve dvě už jsem ležel v posteli. Nicméně když ráno před pátou hodinou Fík projevil touhu po pravidelné dávce mléka, chtělo se mi děla větev, jen v okolí nebyl kmen, do nějž bych se mohl zakousnout. Zakecat se na CB hluboko do noci, to se mi podařilo v životě jen párkrát a vždycky během nějakého závodu. Že by si bylo s kým normálně povídat, to já už nepamatuju. Když byl ještě večer v Praze živý osmnáctý kanál, neměl jsem výbavu ani místo, když jsem obojí sehnal, už bylo po večerech všude ticho. Je to fajn, jen ty rána...


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

TOPlist