Technomorous

Dvacet jedna

Sdílet: Twitter - Facebook

Už jsem se dnes chlubil na skoro všech sociálních sítích, na nichž mám učet, zbývá tak místo poslední: Poprvé jsem dnes uběhl dvacet jedna kilometrů.

Dvacet jedna

Bylo to peklo. Nicméně v rámci charitativní akce Teribear nabídl zaměstnavatel den placeného volna pod hlavičkou dobrovolnictví a ještě za mě zaplatil startovné, takže nejít by byla chyba. Běhá se na Vítkově po zhruba 1500 metrů dlouhém okruhu a za každý dokončený okruh dostane od sponzorů pořádající nadace 45 korun na dobročinné účely. Běžmo jsem jich dokončil čtrnáct, zvláště ze začátku to mezi různými školami, školkami a firemními výsadky, ploužícími se rychlostí chůze, nebylo nic moc. Kolem mého desátého kola (bylo zhruba poledne) se trať vyčistila, začaly ale zase docházet síly. Průměr prvních zhruba patnácti kilometrů jsem měl jen velmi těsně nad šest minut na kilometr, závěrem jsem se ale zhoršil až někam k sedmi minutám, ve výsledku tedy 6:19/km. Původní optimistický cíl 130 minut jsem tak překročil o necelé tři minuty. Přežil jsem, snědl dvě müsli tyčinky, vypil litr vody a vydal se k domovu, kde jsem zbytek odpoledne prospal. Příště lépe a radostněji, pokud to tedy přežiju.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Wotnau (7. září 2019, 0:09)
Už jsem tě chválil na jiné sociální síti, ale i tak ještě jednou klobouk dolů! Tohle odpovídá prvnímu půlmaratonu pod 2:14, a co se pamatuju, tak jsi snad zatím nikdy neběžel 15+, takže konec musel být docela dost na morál. Ani ta trať není úplně ideální - on ten kopeček k obrátce tam sice není úplně vysokej, ale zato se běží čtrnáctkrát (dal jsem si tam shodou okolností taky 21 ve čtvrtek večer, taky s Teribearem, takže přesně vím, co máš za sebou :-D). Jinak doufám, že jsi se pak ještě dopíjel doma - já se v ten čtvrtek schválně vážil před a po a ztratil jsem přesně 2,1 kg na 21 km. A to vážím o něco míň než ty (aktuálně 71). Každopádně ještě jednou megagratulace!!! Myslím, že na jaře budeš atakovat minimálně čas 2:05, ne-li... pst!

TOPlist