Technomorous

Nová sluchadla

Sdílet: Twitter - Facebook

Jednou to asi přijít muselo: pořizuju nová sluchátka.

Posledních osm, možná skoro devět let jsem spokojeně používal trojici sluchátek od Philipsu, což bylo dáno převážně velmi výhodnou nákupní cenou v době, kdy tam pracovala Lada: V práci fialové SHL3060, doma SHL8500 a na cestách Philips SHE6000/10. První jmenovaná bohužel prošla oloupáním náušníkové pseudokoženky, a vlastně jím ještě stále procházejí, takže pravidelně při odchodu z práce očišťuju uši od černých kousků. Poslední jmenovaná bohužel prošla ztrátou ušní gumy a mé pokusy o použití jiné velikosti z původně dodané sady náhradních gum vedly akorát k otoku vnitřku levého ucha. Prostřední jmenovaná, která se mnou zvládla už PowerMac G4, PowerMac G5, Mac Mini s Intelem i G4 a minimálně pět notebooků, naštěstí zatím nejeví žádné známky opotřebení, nemají totiž ani ztratitelnou gumu, ani oloupatelné náušníky. Občas prostě obyčejná plastová sluchátka pokrytá textilem vyhrávají.

Potřeboval jsem tedy nahradit dvoje sluchátka a jelikož zdroj cenově velmi výhodných už k dispozici nemám, tak jsem chtěl nahradit dvoje jedněmi.

Zakalkuloval jsem do výběru, že mi po pouhém půl roce přestalo fungovat ovládání jinak slušného HiFi přehrávače Nintaus X10 a poštovné reklamace do Číny by stálo více než přístroj nový (prodejce ale chtěl situaci řešit a přístroj opravit), i že vzhledem k všeobecné snaze radiové spektrum zarušit co nejvíce nemusí můj příští mobil mít analogový audiovýstup a začal se probírat bezdrátovými sluchátky s konstrukcí přes uši. Nebylo to probírání dlouhé. Jelikož beztak nemám sluch, nastavil jsem si limit poměrně nízko a mezi tím, co mi různé nákupní agregátory vysypaly, jsem našel jen jeden kus, na který existovala recenze i o od někoho jiného, než od zákazníků. Nemám samozřejmě nic proti tomu si přečíst názor Pepy Vomáčky, że sluchátka k přehrávání hudby potřebují přehrávač s hudbou, což není nikde eksplicitně uvedeno!1!!, ale utrácet dle toho nehodlám.

A tak tedy čekám na doručení Sound Blaster Creative Jam, mých budoucích prvních bezdrátových a čistě digitálních sluchátek. Do práce i k mobilu budou zcela stačit a na doma mi dostatečně analogová sluchátka s5ále zůstávají.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. JH (11. září 2019, 16:57)
" První jmenovaná bohužel prošla oloupáním náušníkové pseudokoženky, a vlastně jím ještě stále procházejí, takže pravidelně při odchodu z práce očišťuju uši od černých kousků."

To my udělal Sennheiser HD 201 (vypadá to, že se ta umělá koženka takhle po letech zdegraduje), ale vyřešilo se to tím, že se to oloupalo všechno a zůstal jen ten úplet pod tím lol. Takže jsem se smál naposled.

2. nula (12. září 2019, 16:13)
Variantu sluchátek s USB připojením (např. kvůli telefonu) tedy už ani neuvažuješ?

3. Logout (12. září 2019, 22:48)
[2] Uvažuju, tedy už jsem uvážil: Sound Blaster Creative Jam lze připojit USB kabelem, chovají se pak jako USB zvukové zařízení, podpora Android, iOS, Mac, Windows i Linux :)

TOPlist