Technomorous

Rychlá škarpa

Sdílet: Twitter - Facebook

Mám rád elektroniku zdarma: ve škarpě nalezené, z elektrokontejneru vytažené, za odnos darované - to je jedno. Ne snad proto, že bych byl až takový škrt nebo snad proto, že bych trpěl poruchou nutící mě podobné předměty hromadit. Je za tím hlavně ten pocit uspokojení z faktu, že věc, kterou by jiný vyhodil, já ještě využiju, pročež jsem samozřejmě lepší než on.

Z telefonů nalezených jednoho letního rána jsem ovšem měl pocity smíšené. Nakonec se sice ukázalo, že místo nálezu je opravdu častým shromaždištěm toho, co někdo vybere z nedalekého kontejneru a nechce to - elektrobordel tam nacházím pravidelně, mám-li čas, zase ho do toho kontejneru donesu zpět - nicméně využití jsem pro ně opravdu neměl. Celkem zachovalé Xiaomi Redmi Note 5A bylo zamčené na neznámý Xiaomi účet a než jsem si nastudoval, jak se toho zbavit, zbavil mě telefonu přirozený běh věcí - někdo si jej půjčil z mého nezamčeného pracovního stolu se záměrem nerušit mě zbytečně jeho vracením. Nezamčený a neukradený Huawei P8 Lite zase trpí oboustrannou prasklinou krytu a navíc jsem ho považoval za nějaký šuntík, takže jsem ho ani po resetu nijak zvlášť nezkoušel.

Huawei_P8_Lite-2019_09_24.jpg

Chyba lávky! Ono je to dle benchmarků rychlejší než mé služební Xiaomi a nutno říct, že při zachování rozlišení displeje i podstatně kompaktnější. Druhý den v něm mám jednu z konvolutu svých neveřejných SIMek a nemůžu si ho vynachválit. Vypadá to, že těch 15 liber do předního a zadního skla investuju a z téhle rychlé škarpy udělám používané zařízení. Zase.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. JH (26. září 2019, 23:11)
Tak je to správně a dokonce nepopulárně ekologicky! (ˇvˇ)b

2. Sweet (27. září 2019, 17:21)
Pekne ty. Co by za to Zuzka dala najit Huawei u kontejneru.

3. Tritol (30. září 2019, 9:51)
Tak to já když už něco najdu, tak je to staré HTC, nezamčené a s aktivní SIMkou, takže po nabití se povede najít původního majitele a telefon předat...

TOPlist