Technomorous

Služby od Google v roce 2019

Sdílet: Twitter - Facebook

Když už tu na to přišla řeč v komentářích, zamyslel jsem se, co vlastně ještě používám za služby od Google. Došel jsem k následujícímu seznamu:

  • GMail, protože jsem líný a pomalý v převádění kontaktů a mailové historie na můj novější mail na vlastní doměně.
  • Kalendář, protože jsem nenašel nic lepšího pro sdílení kalendáře s rodinlu.
  • Play Store, protože sice umím používat Android i bez něj, ale takhle je to o dost pohodlnější.
  • Docs, protože je tam jeden dokument sdílený mnoha lidmi a já do něj sem tam potřebuju.
  • Hangouts, protože jsem tam potřeboval letos mluvit se třema lidmi, kteří jinde nejsou.
  • Analytics, protože jsem ještě nenašel všechna místa v kódu, kam jsem v mladické nerozvážnosti vložil jejich trackovací kód.

Taková to kdysi byla láska a tohle z ní zbylo. Prakticky vše s výjimkou kalendáře ne okrajové a zůstává jen proto, že nemám v životě dost času na dotahování věcí do konce. Není v tom už ani žádná negativní emoce, to už mě také přešlo. Prostě to jen nepotřebuju, tak to holt nepoužívám. tak jednoduché to je.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. pol (28. září 2019, 0:04)
áno, toto presne chcú a dosiahli "je to o dost pohodlnější". je to filozofia a o prístupe k svojim dátam.

2. nula (28. září 2019, 11:15)
To jsem na tom možná i líp: GMail a Play Store (ten kvůli Gemini PDA). U jejich kalendáře mi v poslední době většina klientů hlásí, že už s nimi gůgl nemluví, takže jsem se ho jaksi přirozeně vzdal...

Z online služeb občas spustím jejich překladač a mapy.

3. dj (28. září 2019, 22:49)
Takže jsi na tom jako 99,99999% těch, co prozřeli, ale v osidlech zlého Googlu je drží jejich bližní, kteří (ještě?) neprozřeli.

4. logout (29. září 2019, 14:33)
[3] Ani ne. Rodina ma prsty jen v tom kalendari. GMail uz tretim rokem migruju jinam, jen tam holt mam pres dvacet let historie a vic nez 100 000 mailu, to neni hned. Play Store se zbavit umim, ale holt to nemuzu udelat na sluzebnim telefonu a popravde je to s nim jednodussi. Zbytek jsou marginalie - treba Hangouts za me vyresi Google na konci roku sam, analytics tak jak redesignuju sve weby a prestava me zajimat navstevnost odpadnou taky. Kdyz vezmu ze driv jsem u nich mel jabber, dokumenty, reader, kontakty jeden cas mi sami vytvorili google plus, ... - rozhodne to samo odpadava.
(Tak me napada, ze jsem vynechal YouTube, ten s nima furt nemam asociovany. Uz davno se chystam, ze to co jsem tam nahral proberu a ukoncim to tam, ale cas, cas, cas...)

5. melsoft (1. října 2019, 21:56)
Poslední dny mě dohání k šílenství to, že se mi každých cca 24 hodin objeví aktualizace Chromu, který nepoužívám a tudíž ho mám deaktivovaný (pomocí apky MIUI hidden settings). Stejně se vždycky objeví znovu....

TOPlist