Technomorous

RPi 2 běží, zálohuje, neotravuje

Sdílet: Twitter - Facebook

Mám strašně rád sysadminovské urban legends o serverech, které běžely bez restartu tak dlouho, že všichni dávno zapomněli, kde se fyzicky nacházejí, někdo je za ty dlouhé roky zazdil za příčku, či prodal i s budovou a přišlo se na to až při demolici. Samozřejmě, že většina toho se asi nikdy nestala, ale o mocném bezproblémovém železe a operačních systémech, které běží, běží a běží se prostě dobře čte.

O Raspberry Pi 2, které jsem začal používat pro automatické zálohování webserveru a zároveň jako malý domácí fileserver, jsem tu psal v srpnu, několik dnů před odletem na dovolenou. Pak jsem RPi2 zavřel to plastové svačinové krabičky, postavil ho na USB disk, který mu dělá úložiště a zapomněl na něj. Postupem času se na něj navršil různý výpočetní i jiný bordel a až teď, když jsem trochu uklízel na stole, všiml jsem si, že tam cosi vespod červeně svítí.


 bash-5.0# uptime
  18:40:22 up 37 days, 23:13
 

I pravdivý příběh o roky běžících serverech musí nějak začít.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Sweet (29. září 2019, 21:43)
Mel jsem u zakaznika server s Mandrivou 2008 a menil jsem ho asi po 650 dnech uptime a to jen z duvodu, ze chteli vic mista na share a tam uz se nic neveslo. Zalohoval z nekolika stroju, zipoval a palil na dvd zcela automaticky. Jediny zasah byl vymena dvd a zasunuti sufliku.

TOPlist