Technomorous

Kopce 2019/2020 zahájeny

Sdílet: Twitter - Facebook

Nový ročník Kopců je tady! Když jsem v roce 2013 se se soutěží začínal, chtěl jsem PMR pásmo otevřít těm, které by nebavilo sedět celý den někde na kopci a dávat výzvy, zdolávání vrcholů ale mají v oblibě i bez vysílaček a vlastně by jim nevadilo si s sebou tu vysílačku vzít jako doplněk. Nevím, jestli se někdo takový vůbec za celou tu dobu vyskytnul, ale vím jistě, že bylo celkem odesláno přes 2700 aktivací vrcholů, tedy v průměru více než jedna každý den. Pásmo PMR žije jako nikdy, nové volačky člově slyší každý den i soutěží nám notně přibylo. Nechci nějak naznačovat, že by to snad mohla být i moje zásluha, ale je to prostě fakt, se kterým nutno pracovat.

Co ale nevzkvétá, je CB. Pokud jste na tomto pásmu přítomni delší dobu, nemůžete to nevidět. Sice se tu a tam někdo vrátí, někdo nový si výbavu pořídí, ale je to už jen labutí píseň. Samozřejmě na čistě CB závodění se to projeví pomaleji než na každodenní komunikaci, ale kopce nečekají na těch pár závodů každý rok, na kopce jsou tu od toho, aby se na ně lezlo, kdykoliv dostanete chuť vidět svět trochu s nadhledem. A v takové dny potřebujete zejména domasedy, aby vám na vaši výzvu odpověděli, případně pár dalších bláznů, kteří se čtyřwattovou cihlou na deset tužkovek pokusí přeřvat ve dne hlasitě řvoucí pásmo. To první neovlivním, to druhé ovlivnit zkusit alespoň můžu a proto jsem přišel se dvěma bonusovými body, které lze získat jen na CB pásmu:

  • Za spojení s jinou soutěžní protistanicí jsou na pásmu CB přidělovány dva body místo dosavadního jednoho.
  • Za soutěžní hlášení obsahující více než pět spojení (jen přes deník na cbpmr.cz) je na pásmu CB přidělen jeden bod.

Aby se snad nezdálo, že tyto výhody pro jedno pásmo přinesou nějaké strašné vychýlení rovnováhy soutěže: v minulém ročníku ani jedna soutěžní CB stanice neudělala ani jedno spojení s jinou soutěžní stanicí a jen Wořechovi Praha se dvakrát povedlo udělat víc než 5 spojení.

Doufám ale, že tyhle dva body (krát případný koeficient v rámci bonusové akce) nějakou tu aktivaci na 27 MHz přinesou. Sám jsem si pořídil pár starých Albrechtů a jen co k nim seženu i anténu, tak se pokusím aktivovat na CB vše, nač normálně lezu. Ono mi to záda nestrhne a jen aktivita plodí další aktivitu.

Z novinek dalších bych jen rád oznámil, že počet bonusových akcí a termín jejich vyhlášení letos není ničím omezen, takže jestli třeba plánujete vlastní víkendovou soutěž a chcete ji podpořit bonusem v už dá se říct zavedených kopcích, tak neváhejte a dejte mi o tom vědět alespoň pár dnů předem. Ostatně jedna akce tam už je, tak s chutí do ní!

A nezapomeňte nahrávat hlášení za září, ročník začal už 1.9., to jen dnes jsem dokončil web


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. Bubák (1. října 2019, 1:07)
Stránky starších ročníků Kopců jsou v ne-historických verzích prohlížečů (Chrome a Firefox) rozbité, dá li se to tak říct, tipuji, že je to tak proto, že hodlat nehodlají načíst CSS z jiné domény.

2. Hraboš (1. října 2019, 8:03)
Ale je, je to i tvoje zásluha.

3. Logout (1. října 2019, 8:49)
[1] Dík za upozornění, cross-origin resource sharing je samozřejmě problém, zvlášť, když Kopce jsou nýčko HTTPS a i-logout.cz nikolivěk. Čeká mě sice přepsat CSS klauzuli v pěti statických webech, protože archivní ročníky jsou vygenerované statické HTML, co hlášení to stránka - což nebude všeobecně žádná radost, ale o víkendu to zmáknu.

4. Bubák (2. října 2019, 0:20)
To bude asi ono, pokud se nepletu, tak současné prohlížeče odmítnou do https stránky připojit jakýkoliv nešifrovaný obsah, jako obrázky, styly, skripty, písma...

O tom, jak jsi hromadně měnil vygenerované statické stránky bys tady mohl blognout, předpokládám nějaké "linuxácké kouzlo". Já osobně, jakožto člověk windowsácký bych to udělal v PSPadu.

TOPlist