Technomorous

Čtvrté kolo Nov contestu stručně

Sdílet: Twitter - Facebook

První soutěžní půlročník má za sebou čtyři kola. Po rekordním srpnovém kole, které bylo bez mé účasti, jsem očekával v září výrazné oslabení soutěžních i nesoutěžních stanic, kupodivu se tak ale nestalo: Startovní pole sice bylo o jednoho soutěžícího kratší, zato se opět zvýšila výkonnost a tedy kvalita účastníků. A tak počet spojení, který v červnu stačil na pohodlné vítězství už tentokrát přinesl pouhý jeden jediný bod, což je sice pozitivní zpráva pro organizátora, ale mnohem méně potěšující pro soutěžící. Pro ostrý soutěžní ročník zvážím nějaké ty změny.

Tentokráte první tři místa obsadili "jen" tři lidé, nebyla totiž žádná shoda počtu navázaných spojení:

  • Nejvýše na bedně stojí Kevina Praha, která se vydala na Ještěd a udělala tam 34 spojení, tedy počet, za který by se nemusela stydět ani v slunném sobotním odpoledni, natož v chladném podzimním večeru. Právem jí náleží 15 bodů.
  • Společně s Kevinou byl kopci nad Ještědem i Tom Praha, kterému se ovšem povedlo o jedno spojení méně, tedy 33 a dostal za ně 10 bodů.
  • Třetí se umístil Honza Třebušín, který se vydal na dvoulokátorový Matrelík, jehož kvality mohl ale vzhledem k pravidlům využít jen napůl. Polozmrzlý v sandálech udělal 28 spojení a také DX tohoto kola (176 km), za což si dohromady odnesl osm bodů.

Celkové pořadí na prvních pěti místech teď tedy vypadá takto:

SoutěžícíBody
Honza Třebušín46
Kevina Praha38
Tom Praha27
Radek Praha21
Hraboš Barrandov Praha17

Jak vidno úplně nahoře se nic nemění, tam stále probíhá vytrvalý boj, který má ukázat, zda je možné vynechat jedno kolo a stejně vyhrát - jestli Kevina ještě ve zbytku soutěže zopakuje svůj výkon, může to dokázat. Na třetím a čtvrtém místě se prohodil Tom s Radkem a na místě pátém zůstává Hraboš Barrandov Praha.

V ještě chladnějším a ještě temnějším říjnovém středečním večeru nashle na vlnách v pásmu 446 MHz!


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Hraboš (30. září 2019, 21:26)
Pro příští ročník roztáhni bodování na 10 míst a pak po 1 bodu. Ale věřím, že to vymyslíš líp :-) Díky za vyhodnocení.

2. Saruman (1. října 2019, 12:19)
Taky se zjevně zvýšil počet nesoutěžních protistanic, tím, jak to pomalu vstupuje do povědomí! Je fajn, že přibyla další příležitost si zavysílat na PMR i mimo tradiční soboty...

TOPlist