Technomorous

Zase desktop?

Sdílet: Twitter - Facebook

Nechtěl jsem do této vody vstupovat dříve než s architekturou POWER9, ale jelikož její cena se rozebíhá rychleji, než ji mé úspory dobíhají, bude třeba asi úkrok stranou, ideálně zcela zdarma. Notebook v docking station je sice super věc, ale to že prakticky pokaždé když ho z ní vyndám přijdu o celou X11 session už mi notně kazí radost a než přecházet na některou z hipsterských distribucí, které si s DisplayPortem a dock/undock eventy poradí, to se radši začnu věnovat uměleckému vyřezávání ze dřeva, Slackware nafurt!

Nicméně můj krásný Slackware je aktuálně ve stavu po těžkých bojích, tak dlouho jsem na něm experimentoval, až mě opustily všechny aplikace založené na Qt. Nejdou spustit a nemám v životě dost času na to abych řešil proč. Nemám aktuálně ani dost času na to, abych systém reinstaloval, takže jsem došel k variantě brod: Vytáhnu opět z regálu kisnu, v níž jsem měl vloni Core2-based fileserver, dám do ní zdroj, SSD, disk a hodím tam Void. Na běžném PC jsem ho zatím úspěšně nezkoušel, potřebuju někde zpracovat fotky z celého léta a zrovna včera jsem si konečně pořídil funkční ATX zdroj, takže to celé lze za jeden večer realizovat.

Pak asi mrsknu dock do skříně a z notebooku udělám notebook, tedy přestanu si hrát na to, že notebook v docku je desktop. Už si to chvíli myslím, čekal jsem dlouho, jestli to nepřejde a nepřešlo.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. JH (4. října 2019, 19:37)
"cena se rozebíhá rychleji, než ji mé úspory dobíhají"

Takhle já šetřím na bydlení :(

2. Nox (4. října 2019, 20:02)
1. Taky jsem si kdysi spocital, ze pri svem platu a rustu ceny bydleni si prvni byt budu moci dovolit za minus 80 let.
Jinak to s POWER9 je smutne, nezbyva nez doufat, ze treba pred Vanoci budou mit zas nejakou akci.

3. dj (5. října 2019, 10:29)
Fotky za tebe zpracuje lab. Přineseš filmy, řekneš "brýden, vyvolat, nestříhat, 9 na 13 lesk, stačí pozítří, naschle".

- DJ, léta páně 1997

4. Logout (5. října 2019, 11:43)
[3] Říká někdo, kdo fotí mobilem (!), na vysoké ISO (!!) a do RAWu (!!!).

5. dj (5. října 2019, 23:22)
Dlužno doplniti, že faktem jest, že s mobilem, rawem a hiISO se člověku nestane, že by dal vyvolat (80Kč) film (109Kč) s potřebným push +1ev (+19kč), aby pak za svých ~200Kč obdržel 165cm+ perforované nádhery na Estar podložce, na níž se usmívají celá 4 vyfocená políčka :-).

TOPlist