Technomorous

AAA má problém

Sdílet: Twitter - Facebook

Ano, nikdo by to předem nebyl čekal, ale anonymní alternativní androidista má problém se svým alternativním Androidem! Neuvěřitelné, že?

PixelExperience na mém telefonu neumí posílat SMS. V roce 2019 jistě pochopitelný nedostatek, při desítkách jiných možností, messengerů, sociálních sítí, atd. už SMSky jistě nikdo neposílá. Přesto se najdou situace, kdy by se člověk do té Tutanchamonovy hrobky vlomit potřeboval a těch předražených pár bajtů poslal. Tak to má ovšem smůlu.

Při prvním spuštění se mě aplikace pro posílání zpráv zeptala, zda ji chci napojit n Facebook či Google. Netušil jsem, proč bych to měl dělat, SMSky mi nečte ani žena, proč by to měly dělat zlé nadnárodní korporace? Jenže když jsem řekl své důrazné ne, zmizelo z aplikace pole pro zadávání textu i odesílací tlačítko. Normálně přijímala, ale neposlala nic, nebylo jak.

Chvíli jsem hledal online a vyzkoušel několik různých postupů, jimiž jsem se dostal do stavu, že už textové pole mám, ba i tlačítko by se našlo, jen to neodesílá. A zde příběh zatím končí, ostatně je to jen taková prkotinka...


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. dex (9. října 2019, 14:46)
To nebude jen Androidem.
To bude nějaká systémová chyba.
Pořídil jsem teď Sharp TQ-G400 (což jsou vnitřnosti Ericsson 337 v japonském designu), taky nefunguje.
Dokud se nepřihlašuje do sítě (není vložena SIM, nebo se SIM ihned po zapnutí ještě přes nalezením sítě stihnu zapnout režim "vybíjení baterie"), vydrží běžet celé dny (takže baterie dobrá).
Ale jinak, jakmile se objeví nápis Searching a prázdný signál sítě se změní na plný, ihned se vypne.
Nevím, jestli mu po GSM přijde něco, co nestráví, nebo jestli načte z mé nové SIM něco, co se mu nelíbí (nedávno mi blbouni mou starou ještě od Paegasu vyměnili za novou s tím, že na té staré mi s moderními bazmeky nebude cosi fungovat).
Takže už i staré poctivé Ericsson cihly se dostávají mimo hru.

2. sweet128 (11. října 2019, 6:39)
S alternativními ROM jsem se setkal vždy s nějakou nefunkčností. Nejprve všechno super, rychlé. Pak něco, přes co nejel vlak. Nešel foťák nebo podobně jako ty, nešly SMSky. Pak jsem se vrátil k originální ROM výrobce. Tam vždy bylo spousty balastu, ale funkční.

3. Logout (11. října 2019, 7:46)
[2] Nojo, v originál ROM bez úprav nemám notifikace, tedy mám - černé na černém, nečitelné. To je bouchni jako flákni.

TOPlist