Technomorous

Osmnáctého je nového třináctého, nicméně stále pátek

Sdílet: Twitter - Facebook
Prožíváme-li delší dobu idylu, přestaneme ji vnímat, a osud by nám prokázal neocenitelnou službu, kdyby nás popadl za límec a vyhodil dočasně na mráz.

Ano, klasik má - jako vždy - pravdu.

Jedeme na tento víkend krátce do Ostravy, pak poněkud déle do orlického podhůří. Proto jsem dnes velmi brzy ráno naložil Duster zavazadly a vyrazil jím do práce namísto obvyklé kombinace - pěšky/busem/metrem. Bylo to tak brzy ráno, že ani kury ještě nepěly a já jsem neočekával, že by mi snad mohl někdo telefonovat, takže jsem proti obvyklým zvyklostem dal svoji brašnu s doklady, mobilem a tabletem do kufru a nikoliv na sedačku spolujezdce. Je to taková prkotina, ani nevím, proč vlastně přesně mě to napadlo, ale pro další děj se to ukáže býti naprosto zásadním.

Proč jsem vlastně vyjížděl tak brzy? Protože Prahu 4 vloni v létě postihl mor zvaný modré zóny a na celém jejím území zůstala sotva hrst parkovišť, kde nestojí celodenní parkování přes dvě stovky. Kdo chce parkovat, musí tak být na místě brzy - po sedmé hodině už není šance, v půl sedmé je šance malá, kolem šesté se to může podařit a v půl šesté je to skoro jistota. Mám jedno oblíbené parkoviště, kde je v rohu téměř vždycky místo, protože jsou v něm takové díry, že i Duster to má namále aby nedrhnul břichem u beton. Když jsem se na toto parkovací místo pokoušel zacouvat a nic u toho neurvat, začal mi v kufru zvonit mobil. Zazvonil jednou, dvakrát, ..., dvacetkrát, jak jsem pak zjistil podle záznamu dokonce devětadvacetkrát. Mírně běsný jsem přerušil couvání v polovině a šel zjistit, kdo je to sakra takhle vytrvalý. Otevřel jsem kufr, vzal do ruky brašnu, otevřel ji a můj krásný Acer Iconia W4 820 opsal vzduchem oblouk a dopadl displejem na největší betonový hrbol v okolí. Ihned se rozletěl asi na sto kusů, jejichž největší kusy jsem pak po vyřízení hovoru sbíral ještě pár minut a házel je naštvaně do auta.

Tak jsem tedy po měsíci spokojeného používání bez tabletu. Na každé špatné věci lze ale nalézt něco pozitivního: když koukám na nabídku tabletů s Windows 10, prakticky všechny se dodávají s oddělitelnou klávesnicí. Pokud se mi podaří úvést do provozuschopného stavu desktop, mohl bych se po pořízení tabletu už opravdu zbavit HP 840 G1. I tak bych ale byl mnohem raději, kdyby Iconia nebyla v několika kusech.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. Tornado (18. října 2019, 17:12)
Mam neco podobne. Nestihal jsem do prace protoze jsem sezral neco spatneho a tak jsem lital na kralovsky trun a nazpet a do toho porad firemni mobil ze zakaznici cekaji a honem honem. Az se mi podario dostat do auta a v tom sresu a spechu opet zvonil telefon a jak jsem po nem smatral kde je auto prede mnou prudce zabrzdilo a ja zabrzdil v nem. Jen lehky skrabanec. %0E na miste jsem dal bo jsem nemel cas, omuvil se za svoj u nepozornot a od te doby necham zvonit telefon az dokud nezaparkuju a radsi pridam hudbe v aute.

2. Krtek (18. října 2019, 17:41)
Divný, ty nemáš na telefonu BT a v autě na rádiu handsfre ? Vždycky mně pobaví lidi v autě s mobilem u ucha a o maj třeba Audinu za 3 mega (šlechtí tě že nevoláš asi při řízení vůbec). Já měl za to, že Duster to má v základu. Vlastně ani nevim na co jinýho by telefony měly BT mít.

3. Nox (18. října 2019, 18:37)
Tak to vazne nastve, kdyz si clovek nejake zarizeni oblibi a prijde o ne. Inu zatraceny mobily. Navic predpokladam, ze podle zakona schvalnosti nekdo volal kvuli nejake blbosti, ktera sla v pohode vyridit za tyden a e-mailem.

4. Logout (18. října 2019, 19:33)
[2] Mám jak handsfree tak mobil s bt. A proto jsem v článku 2x uvedl, že jsem v pět ráno hovor nečekal a mobil byl v kufru. Pokud by to nebylo ještě jasné, tak měl vypnutý bluetooth, protože jsem nečekal hovor

5. Krtek (18. října 2019, 19:51)
Díky za usměrnění, to je to moje dnešní zrychlený čtení :-(

6. JH (18. října 2019, 21:00)
Awww, já ti chtěl zrovna pod tím zápiskem popřát, aby ti neumřel na tu degradaci 22nm/14nm Atomů (ťuk ťuk mi T100TA zatím jede), a tohle... škoda, tohle mě taky vždycky zdeprimuje :(

TOPlist