Technomorous

Desktopové příběhy (5)

Sdílet: Twitter - Facebook
Plán!
  • Deska Asus P7D57-M DO. Xeon nevyšel, takže jdeme variantou levné desky se socketem 1156 z druhé či třetí či X-té ruky. Dle všeho nepodporuje Xeony, takže si malou chvíli ponechám obsažené Core i3 (zatím netuším, jaké tam je) a pokud se zadaří, upgraduju na i5 či i7. Jo, spotřeba 95W není nic moc, zvlášť když i7 ani nemá grafické jádro a bude třeba sehnat a živit ještě nějakou grafiku do PCIe slotu, ale čtyři jádra lomeno osm vláken - to je na možná trvale dočasný desktop příliš lákavé, než abych to mohl jen tak přejít.
  • 16 GB RAM. Pro začátek budu rád za 4 GB, když někde narazím na čtyři čtyřgigové moduly za dobrou cenu, nebudu váhat.
  • Úložiště, bedna, zdroj, mechaniky z aktuálního desktopu. Se zbytkem počítače jsem spokojen, PCIe SCSI řadič, který mi nešlape v současné přecitlivělé desce ve výše uvedené jistě půjde, pásková mechanika už se těší, jak bude šumět při zálohování.

Tož plán bychom měli pěkný a teď už to jen realizovat. S trochou dobré vůle by to mohlo být do týdne a do dne.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. JH (29. října 2019, 23:50)
ASUS PRIME X370-A (2x PCI) + 16 GB DDR4 + Ryzen 3 2200G se zdá se dají koupit za 6000,- všechno nový/záruka (osobně bych se snažil sehnat DDR4 a CPU z frcu, ale když jsem to loni zkoušel, tak zrovna lidi tohohle Ryzena moc neprodávali, ale teď už je o generaci starej, takže snad)

A pozor, tím nechci říkat, že máš vyhodit 6 klacků za PC. Jenom mi přijde, že proti tomu se prostě ani třeba 2500 do 10 let starýho a horšího železa nevyplatí hodit

2. Logout (30. října 2019, 10:40)
[1] Redakčně jsem ti to pokrátil, protože to máš jako vždy strašně dlouhý, zbytečně flejmovací a ze 2/3 obsahu mimo. Deska + i3 + nějaká RAM mě vyjde na pětistovku, což je o dost méně, než za kolik se to třeba draží na Aukru (tj. reálná, ne z lógru odvozená cena). Ten zbytek je čistě volitelnej, kdyby třeba deska uměla Xeon X34x0 (jako že dle fór umí), tak ty se na eBay válí kolem pětistovky a je to prakticky totéž co i7.

Na hony daleko jak od 2500 tvého odhadu, tak od šesti tisíc za Ryzenovský systém, pro který bych neměl stejně pořádné využití. U dočasného stroje dobrý kompromis (jo, mám tu nabídku na Core 2 Quad systém za odvoz, ale tam zas budu řešit RAM a proč tohle nejde a tamto jo, LGA775 už fakt ne). Lidi pro planetu udělají nejlépe, když si nekoupí každou novou kravinu, jen proto, že je v obchodech.

3. JH (30. října 2019, 14:37)
No promiň jestli to považuješ za flejmovací, já to myslel upřímně (a zmiňoval jsi 16 GB, myslím, že 2x8 nebo 4x4 GB už by se tak levně nesehnaly...).

"Lidi pro planetu udělají nejlépe, když si nekoupí každou novou kravinu, jen proto, že je v obchodech." No a s tím souhlasím.

TOPlist