Technomorous

42 dnů s alternativním Androidem

Sdílet: Twitter - Facebook

Při pohledu do screenshotové galerie jsem zjistil, že to je dnes 41 dnů, co jsem oznamoval experimentální flashnutí neprověřeného operačního systému, sestaveného neznámým asijským vývojářem do zařízení které denně používám více než stolní počítač, notebook, kávovar či toaletu. A jak to jde?

  • SMSky furt neSMSkují, tedy z mého služebního čísla. Rozhodl jsem se je prostě neposílat - když mi někdo napíše, odpovím jiným kanálem nebo zatelefonuju, šmytec. Ze soukromého čísla SMS posílat můžu, ale tam to stejně nedělám.
  • Při roamingu mi neustále vyskakují chybové hlášky. Tedy neustále - vyskakují jen, když je člověk odmáčkne, když ťapnu prstem jinam, hláška zmizí a jelikož ale stále někde visí, tak se další neukáže.
  • Open Camera ve spolupráci s alternativní Galerií fungují kupodivu celkem dobře. Občas sice pořídí místo skutečné fotky zelený obdélník, ale to mi kdysi dávno dělala i výchozí kamera od Google. Pravda, ta už to roky nedělá, ale zas neumí většinu těch příjemných fičur, které má Open Camera. A když neblbnu a fotím s rozmyslem, tak ty obdélníky nejsou ani tady nijak časté. Takže pohoda.
  • Bateriová výdrž je rozhodně lepší, než bývala s originál systémem. Den a půl i při pravidelném poslechu hudby skrze Bluetooth, čtení webu, občasné hraní her, vyřizování mailů a WhatsApp komunikaci - není to problém.

Za týden budu Xiaomi Redmi Note 5A mít dva roky, čímž se v mé tabulce dostává pěkně nahoru. Aktivně jsem ho denně zatím používal 21 měsíců, čímž za chvíli dorovná i Blackberry Z10, můj zatím nejvýdržnější smartphone. Je silně pravděpodobné, že to ještě pár měsíců spolu přežijeme a pak se uvidí. Mezitím možná ještě vyzkouším i jiný alternativní Android, do té doby ale zprávy anonymního alternativního androidisty končí.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

TOPlist