Technomorous

Svolávací kanály

Sdílet: Twitter - Facebook

Když mám teď v autě CB a na střeše magnetku, zkouším aktivitu pásma všude, kam přijedu. A mám problém: osmdesát kanálů a já nevím, na kterém mám dávat výzvy.

Kdysi, hluboko v devadesátých letech, mělo každé město s více než jedním CBčkářem svůj kanál, na němž místní přes den poslouchali, večer či ráno tam měli svá kecací kolečka a když přijel cizinec a číslo toho kanálu znal, vždy se mu na něm někdo ozval. Přehledy těchto kanálů kolovaly nejdřív jen ústně, pak v tištěném magazínu Výzva na kanále, pak se daly najít porůznu na Internetu a dnes? Dnes vlastně ani nevím, jestli někde někdo stabilně poslouchá a je ochoten odpovědět na výzvu. Třeba teď o víkendu jsem zkoušel dát pár výzev na novobystřicku v jižních Čechách. Ze svého seznamu koleček jsem si předem vypsal kanály na nichž probíhají nejbližší kolečka a zkusil tam v sobotu odpoledne poslat frekvenčně modulované čtyři watty. Hned na druhý či třetí pokus se mi na CH38 (českokrumlovské kolečko) ozval Franta Staňkov, popovídali jsme si, zjistil jsem si nějaké informace o tom, jak to v oblasti na pásmu chodí a příště už budu vědět.

Měl bych ale skoro chuť kromě seznamu koleček udělat i nějaký seznam kanálů, na nichž je v konkrétních městech ještě někdo na poslechu, třeba i s časy, kdy tam místní poslouchají - celodenně to asi nebude už nikde. Kde ale začít? Tak třeba: pokud máte nějaké takové informace, pište je, prosím, do komentářů k tomuto článku. Jestli se shromáždí dostatek informací, tak z toho udělám samostatnou volně přístupnou stránku. 73 a dík!


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Snikers Nemšová (3. listopadu 2019, 21:13)
Od Ilavy po Štvrtok nad váhom máme taký domáci kanál 17. Kolečko máme v utorok, štvrtok, sobota a nedeľa o 20:30.

2. STRAŠIDLO KOŠICE (3. listopadu 2019, 21:32)
Na východnom Slovensku sa každý večer o 20:00 miestneho času koná Večerný pokec na Téčku.
145.650
Prevádzač OM0OVT.

3. Jirka Jenštejn (4. listopadu 2019, 0:05)
V Praze mívali různá kolečka a kamarádi svoje kanály, ale obecně v Praze vyvolávací kanál byl 16. Jestli to tak ještě je, těžko říct.

4. Honza Zlín (4. listopadu 2019, 10:20)
Jížní Morava - témeř každý den v podvečer (neurčeno přesně) se domasedi svolávají na CH1 a poté odskočí kecat na 2-4CH

5. Macek333 (4. listopadu 2019, 17:45)
Sice nikdy jsem CB nedržel v ruce, ale v dobách bíbíesek jsem z odposlechu měl za to, že dycky šest, a proto se na něm nikdy nikdo nevykecává. Ovšem pak přišel internet, a já přestal přemýšlet o přenos dat přes rádio a rovnou najel na jiné protokoly, takže nevím, zda to bylo jen lokální pravidlo nebo národní.

TOPlist