Technomorous

Nic neuspěchat

Sdílet: Twitter - Facebook

Věci se nemají zbytečně uspěchat. Tak třeba můj Mac Mini Core Duo. Mám ho čtyři roky, z toho je tři a půl roku pod televizí a slouží jako nepravidelný přehrávač z internetu stažených filmů a seriálů. A celou tu dobu si říkám, že musím nějak vyřešit jeho bezdrátové ovládání. Dálkáč od Apple má play, pause, stop, next, prev a ovládání hlasitosti, tím se možná dobře ovládá DVD přehrávač, ale ne operační systém. Ovládání pomocí VNC zase staré 32-bitové Core Duo nezvládá, pokud nesnížím rozlišení na 480 pixelů na výšku, což ale zase nenese dobře systém. Přemýšlel jsem nad tím dlouho, doslova roky...

Miniklávesnice

A teď mám už řešení. Miniklávesnička z Aliexpressu s integrovaným touchpadem. Podsvícená, napájená dle konfigurace buď 2xAA nebo klasickou nokiáckou mobilní lithiovou baterií. V rámci svatomartinských slev za necelé dvě stovky, z evropského skladu dorazila po deseti dnech od objednávky. Dongle bude trvale umístěn v USB portu, systém s ním neměl žádné potíže a dnešní večer byl Mini používán tak, jako už dlouho ne. Ostatně i tento článek právě dopisuju na něm. Neuspěchal jsem to!


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. pol (23. listopadu 2019, 0:20)
to je fotka jak zo záhrobia :)

2. sweet (23. listopadu 2019, 7:56)
I na Nintendu Wii se dají sledovat filmy a seroše. Buď z NASu nebo z SD karty. Vyměň Mac za Wii a můžeš navíc pařit golf :-)

3. mike/zeroteam (24. listopadu 2019, 15:38)
Takúto klávesničku si kúpil kamarát k RPi a musím povedať, že sa na tom píše relatívne dobre.

4. Duduško (26. listopadu 2019, 17:31)
Core Duo MAC Mini bude nejspíše stroj schopný přejít na C2D CPU pouze výměnou chipu - cca 200-300Kč od překupníků, jinak i za pivo. Jediné limitující je, že fungují pouze tři cenově rozumné modely CPU a je třeba přehodit Open Firmware - což je ale vyřešeno už dlouho. Učinil jsem takto u více jak pěti kusů. Spolu s příjemnou možností, získat 4GB RAM (3GB dostupné) s prokládáním, čímž ta bestie ještě trochu zrychlí. SSD chodí bez problémů a jde nahodit i 10.8, s trochou úsilí - a ta už nepotřebuje funkci TRIM. Ovládání pak přes telefonní aplikaci a ano, KODI funguje jako aplikace přidaná do StartUP složny, ne TIDAL nepojede. Linuxy veeelmi slušně. Tisíce vohryzků doporučují ;-)

5. Logout (27. listopadu 2019, 11:39)
[4] Vím, dokonce jsem to úplně všechno udělal a pak to zase vrátil zpět, protože ten počítač chci mít v originál stavu. Ty C2D Mini jsou dneska sehnatelné za pár kaček všude možně, ale mít originál Mini první intelácké generace v původním stavu se pomalu nevidí :)
(ačkoliv o tom původním stavu se dá polemizovat, protože všude se hlásí jako "early 2006" a přitom CPU má jako "late 2006")

TOPlist