Technomorous

Scrollování

Sdílet: Twitter - Facebook

Roky mám na čelní pozici mého buylistu trackball. Od roku 2015 ho používám v práci, takže má ruka kroutí kulí minimálně osm hodin denně. I z toho důvodu jsem doma stále věrný myši - aby ruka měla trochu pestřejší škálu pohybů. Nicméně teď mám chuť myš hodit z okna a trackball si pod stromeček pořídit. Proč?

Protože má myš ve Void Linuxu nemožně pomalu scrolluje. Zkoušel jsem už i pracovní trackball, ten potíž nemá. U myši musím otočit kolečkem o 360 stupňů, aby se stránka v čemkoliv grafickém posunula o jeden jediný řádek textu. Jsou situace, kdy je to otravnější než křupající kolenní kloub a i tady vím o čem mluvím. Googlení nepomohlo. Proč? Proč já?


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Krtek (25. listopadu 2019, 19:24)
Ono nejde v Linux nastavit rychlost scrolování jako všude jinde ?

2. faraon (26. listopadu 2019, 0:30)
Z kolečkových myší jsem pěnil permanentně bez ohledu na rychlost, ale rolovací kroužek na trackballu (kolem koule) si nemůžu vynachválit.

3. Macek333 (26. listopadu 2019, 9:08)
A není třeba problém jen v prohlížeči? Skroluje to blbě i v *editoru ? Např. FF měl volbu ohledně skrolování (ale nikdy jsem ji nevyužil)

4. Logout (26. listopadu 2019, 16:10)
[1] Není nic jako scrollování v Linuxu. Linux je jádro, nad tím jádrem může běžet hned několik grafických serverů, nad každým z nich desítky prostředí, založených na minimálně desítce různých grafických knihoven. Některé nastavení mají, některé ne.

[3] Kupodivu 90 % lidí, kteří mají můj problém a někde se na něj zeptají, dostanou jako radu nastavit si scrollování ve Firefoxu. A kupodivu jim to stačí. Mně to scrolluje blbě všude, třeba přesunout se v GIMPu zvětšeným obrázkem shora dolů je na zavaření kolečka.

5. Kolemjdoucí (27. listopadu 2019, 14:52)
A něco takového: https://mintguide.org/other/643-setup-the-mouse-scroll-wheel-speed.html by nepomohlo?

6. Kolemjdoucí (27. listopadu 2019, 15:06)
PS: Řešit očividně SW problém (nastavení rychlosti scrollovaní) výměnou HW je docela "windowsácké" řešení ;)

TOPlist