Technomorous

Technovágus, zase

Sdílet: Twitter - Facebook

Je to zřídkavé, že bych tu měl dva články v jednom dni, dokonce bych řekl, že to je možná poprvé za celou historii Technomorouse, ale stát se to může.

Párkrát jsem s v elektrokontejneru náhodou našel něco užitečného, namátkově jmenujme zcela funkční digitální foťák, polofunkční foťák analogový, několik androidích telefonů s pavoukem přes sklo, naprosto netknuté leč dubiózně funkční tlačítkové Nokie nebo pěknou bestofku ABBA. Po několika těchto nálezech jsem už začal tyto kouzelné skřínky symbolizující dopady bezbřehého konzumu navštěvovat záměrně. Ne, že bych snad trávil dny tím, že bych chodil od jednoho k druhému, ale mám některé, které při cestě okolo nevynechám, protože potěší skoro vždy.

Nokia 3410 z kontejneru

Jedním takovým je i blíže nespecifikovaný kontejner na Praze 4. Soudě dle mapy musí tento kus obsloužit takových pět až šest tisíc lidí, ne-li více a není se proto co divit, že v jeho vstupním koši či blízkém okolí je prakticky pokaždé něco funkčního. Dnes například Nokia 3410, která šlo dokonce přímo na místě zapnout. Kryt sice není originální, ale telefon díky příslovečné kvalitě výrobků této značky v dobách, kdy ještě šlo od sebe mobily poznat pouhým pohledem a nikdo nevěděl, co to u nich je morální zastarání, jednoduše a prostě funguje. Zapnutí do dvou vteřin, menu rychlé, had obsažen. Zdarma, maximálně za pár chvilek trapnosti, že stojíte u kontejneru a věci z něj vyndaváte. To mi za to stojí. Jsemť technovágus!

PS (1. prosince, 8:30): Po nabití baterie a vložení SIMky jsem zjistil, že nejdou šipky a klávesy 2, 5 a 8. Rozebrat telefon až na jednotlivé plošňáky bylo otázkou šesti šroubů a pěti minut. Našel jsem jeden čip kompletně obalený zelenou oxidací. Stačilo pár sekud isopropanolové koupele, jemné osušení teplým vzduchem z plně zatíženého Intel Core i3 a už lze pařit hada!

Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Tritol (1. prosince 2019, 16:12)
Páčik ;-)

TOPlist