Technomorous

Večer nad (nejen) kontejnerovým hardwarem (2)

Sdílet: Twitter - Facebook

Maje desku z kontejneru otestovánu, pustil jsem se do zkoušení desky od Jirky. Čtyřjádrový procesor od Intelu jsem nikdy neměl a jelikož do desky, kterou mám v aktuálním desktopu, nejde dát čtyřjádro, které by zároveň mělo grafický subsystém, jinou příležitost mít hnedtak nebudu. Stačilo vše odpojit od kontejnerovky a připojit sem, jen paměťové moduly jsem použil jiné - 2x 1GB. Lubuntu nastartovalo, stáhl jsem a spustil Geekbench2...

...a zjistil, že v multithread operacích je Intel Core2Quad 9550S o zhruba 10 % rychlejší, než i3-540. Aby ne, má dvojnásobek jader a trojnásobek cache, jediné co ho vlastně brzdí jsou pomalejší DDR2 paměti. Kdyby se procesor přendal do desky s DDR3 sloty, bylo by to ještě veselejší. Ale samozřejmě jen v multithreadu, jedno vlákno je naopak pomalejší - ačkoliv ne o mnoho, v integerových operacích je to zhruba stejných 10 % dolů. Opět se ukazuje, že je lepší vícejádro vytěžovat více programy, než jedním jednovláknovým.

Upřímně nevím, co s deskou budu dělat. Jen dva paměťové sloty znamenají, že bych zas musel řešit problematické shánění pamětí, procesor sám se mi ale líbí. Odložím na někdy a kdybych potkal desku, do níž by šel vložit a měla čtyři DDR2 nebo DDR3 sloty, bude vložen.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Honza (7. ledna 2020, 0:53)
Já bych řekl že Core i5 2400 v HP Elite byl čtyřjádrový Intel, ale taky to byla celkem krátká epizoda.

2. Logout (7. ledna 2020, 11:35)
[1] Pravda! Skoro bych zapomněl, což bude tím, že jsem tou dobou stejně pořád seděl hlavně u G5 a HP zapínal jen na věci, na které jsem potřeboval výkon.

TOPlist