Technomorous

Večer nad Irixem

Sdílet: Twitter - Facebook

Mělo to dnes být geocachingové odpoledne. Stáhl jsem si 27 GPX souborů s 27 geocache, nahrál je do Garmina, na papír si napsal 27 hintů, po obědě sedl do auta a ujel dvakrát 27 kilometrů k první kešce série a tam začalo pršet. Čekal jsem 27 minut a když nepřestalo, vydal jsem se zpět ku Praze. A abych nějak vyplnil načaté odpoledne, zajel jsem do Doupěte.

Irix 6.5 na SGI O2

Tam totiž čekalo Dexovo SGI O2 s 76GB SCSI diskem z ByteFestu od Kocoura až na něj někdo naklonuje systém z mého O2. Po třech hodinách bylo dle návodu hotovo. Teď jsou v Doupěti dvě funkční O2 a to je o 100 % lepší než jedno funkční O2. A i to jedno je prostě výborný stroj - co vše zvládá bez zaškobrtnutí najednou, to jsem nezažil nikdy na žádném jiném počítači.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. Marty (4. ledna 2020, 22:56)
To je krása. Vždy jsem toužil mít taky svou vlastní stanici Silicon Graphics. Nebo SGI, to je asi jedno. :D

2. pol (5. ledna 2020, 0:52)
a čo to to zvláda "bez zaškobrtnutí"?

3. Logout (5. ledna 2020, 8:28)
[2] V tomhle případě to bylo přehrávání 128 kbit/s OGG streamu, klonování obsahu filesystému pomocí xfsbackup+xfsrestore, jedna SSH session pryč, browser (resp dva grafický links a Netscape) a třeba komprimování screenu do PNG. To vše na 200MHz CPU s 256 MB RAM. Shodou okolností mám na stole zrovna stejně taktované písíčko. Nedá takové věci ani omylem. Už ten OGG mu dá tak zabrat, že při otevření GIMPu přestane hrát na dobrých 20 sekund.

4. dex (5. ledna 2020, 8:59)
2* Jsem s tím votravnej, že to furt opakuju dokola, ale když se lidi ptají, tak taky odpovím:
IK+EM, kolem 2004, 4.7 teslová magnetická rezonance byla řízena SGI O2. Mašina prováděla akvizici dat, která přes NFS ukládala na druhé O2, která jí dělala fileserver.
Při měření, která často trvala několik hodin, šlo s O2 připojenou k magnetu normálně pracovat - předpočítávat si modely spekter, prohlížet si graf (v oboru komplexníxh čísel) po Fourierově transformaci, prohlížet Web.
Pak si vedení řeklo, že Ó dvojky dá někomu na hraní a pořídil se dvouprocesorový PC děs od HP (snad nějaký ProLiant) s Linuxem.
Při práci s magnetem se pak nedalo ani hýbat myší, jak bylo PC vytížené.
Vysvětlení už jsem zapomněl, ale spočívalo v tom, že O2 si mohlo nechat povolovat a zakazovat přerušení snad pro jednotlivé thready a úloha, pro kterou byla určena, pak běžela přednostně "bez zaškobrtnutí" a ostatní ji nevytrhovaly, nebo tak něco (Swarm by věděl).

5. Hujer (10. ledna 2020, 21:48)
Mohl bych poprosit o nasdileni image toho disku?

6. Logout (14. ledna 2020, 13:27)
[5] Ono to je původně komerční obsah, takže si nejsem jist, jak moc to můžu posílat dál. Optám se a případně se ozvu.

TOPlist