Technomorous

2020: Něco dělat!

Sdílet: Twitter - Facebook

Lidé si prý nemají dávat novoroční předsevzetí. Už jen to, že si nějaké takové předsevzetí dáte totiž znamená, že to nemyslíte vážně a nechcete to, co jste si předsevzali, doopravdy dělat. Kdybyste to totiž dělat chtěli, dělali byste to a předsevzetí byste k tomu nepotřebovali. Tolik psychologové.

Já mohu k problematice doplnit, že když jsem si pro rok 2018 dal předsevzetí hrát více počítačové hry, byl z toho z větší části notně progamesený rok a zahrál jsem si desítky her, které jsem neznal či na ně neměl předtím čas. Takže zas tak úplně blbá ta předsevzetí nejsou.

Pro rok 2020 si dávám předsevzetí úplně jiného rázu: Něco dělat! Abych byl konkrétnější - něco dělat v oblasti počítačů. Mám plné šuplíky, v Doupěti plné regály a u rodičů plnou půdu počítačů, PDA a mobilů od počátku osmdesátých let minulého století do půli první dekády století tohoto. Většina z nich jen tak leží a padá na ně prach. Některé jsem roky nezapnul, některé jsem nikdy ani neuvedl do funkčního stavu. Mám také desítky rozdělaných zdrojáků, které jsem po prvotním nadšení odložil a nikdy se k nim nevrátil. Mám řadu vysílaček a seznam věcí, které s nimi chci zkusit je dlouhý jako Lovosice.

Všechno je to ostuda a všechno se to musí změnit. Takže každý týden roku 2020 očekávejte v neděli report o jedné konkrétní věci, kterou jsem v počítačové či vysílačkové oblasti udělal. A držte palce, ať jdou od ruky!

PS: Aby to nebylo jen prázdné prohlášení: Po jednom kousku SGI O2 máme s Dexem od října 2017. Disk do mého (142 GB SCSI) jsem sehnal poměrně rychle, systém si na něj nechal od Jirky naklonovat také relativně vzápětí, následně jsem v něm ještě letos v létě doplnil paměť na 256 MB a vyměnil procesor za kus s větší cache a čas od času u něj strávím příjemné odpoledne v Doupěti. Dexovo ale bylo ale skoro dva roky rozlámané, což se nakonec vyřešilo výměnou plastů letos v létě. Ještě delší dobu ale nemělo disk (do října) a ještě dalších pár měsíců nemělo systém. Teď už vše má, včetně vytvořeného uživatelské účtu a jen čeká až uživatel dorazí a začne ho používat. Hotovo, uděláno.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

TOPlist