Technomorous

Nov Contest 2020

Sdílet: Twitter - Facebook

Zveřejnil jsem dnes pravidla pro první ostrý ročník Nov Contestu, než budete číst dál, koukněte se na ně na webu soutěže, já tu na vás zatím počkám.

Máte? Tak jdeme na stručný popis změn. Nakonec jsem ze všech podnětů, které mi dorazily sestavil mix, který přináší tři novinky:

  • V rámci kola se při tvorbě pořadí zohledňuje při shodném počtu spojení i délka DX. Mělo by tak být méně situací, kdy se na jednom místě tísní víc soutěžících, ve formuli ostatně taky na jednom stupínku víc závodníků jen tak neuvidíte.
  • Prémii pro vítěze kola jsem zachoval, ale nezvyšoval jsem ji, naopak jsem ji o bod snížil. Vítěz teď bere 20 bodů, druhý v pořadí 16 a pak to jde hezky dolů po dvou bodech až k místu devátému, za nějž jsou dva body. Zbytek soutěžících s alespoň jedním spojením dostává bod. Prémie za DX zůstává beze změny.
  • Častým podnětem bylo, že škrtnutí nejhoršího výsledku je dobrý nápad, ale škrtnutí nejlepšího je blbost. Přesně tak se stalo. Do celkového pořadí se na konci každému soutěžícímu započítá jen 11 nejlepších měsíců, nejhorší se škrtá. Pokud se daný soutěžící nezúčastní všech kol, pak si už sám škrtl - kola bez hlášení jsou hodnocena nulou. Dává to tak každému možnost jednou vynechat a nebýt za to penalizován.

Ještě je v propozicích jedna drobnost, která není úplně změnou v pravidlech, jako spíš výjimkou: prosincové kolo nebude čtvrtou středu v měsíci ale až pátou. Jsem toho názoru, že bude u většiny lidí více času na vysílání PMR po Vánocích než v předvečer Štědrého dne, v době balení posledních dárků a zdobení stromečků.

A to je vše. Do prvního kola, které proběhne 22. ledna, doladím web aby byl co nejvíce automatický a pak už se těším na spojení na vlnách PMR. 73!


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Hraboš (7. ledna 2020, 8:27)
Super, díky.

TOPlist