Technomorous

Dvakrát do (skoro) stejné řeky

Sdílet: Twitter - Facebook

Vánoce jsou krásné, magické období roku. Lidi dostávají dárky, dost často novější verze něčeho, co už měli dříve a já pak dostávám přebytky, které takto vznikají. Nebylo tomu jinak ani vloni.

Náramek MiBand3 a hodinky
 Casio

Tak skončil v mých prackách náramek Xiaomi MiBand3, o dvě generace novější počin, než byl před dvěma lety MiLoš. Nebudu tvrdit, že je v nějak dobrém stavu, původní majitelka se k němu chovala jako k levnému kusu elektroniky, takže trochu vypadá jako sardinská armáda po setkání s Josefem Václavem Radeckým z Radče. Funkční ale je a trochu legreace s ním určitě užiju.

Pro začátek jsem v něm vyměnil firmware za hacknutý, s podporou českých znaků a českého jazyka v menu a doplnil jej notně vylepšenou neoficiální verzí aplikace Mi Fit, která například umí z notifikací do náramku odeslaných odebrat smajlíky, které by se stejně nezobrazily korektně. Návod na to je snadno vygooglitelný v obrázkové podobě, celá ta procedura netrvala ani třicet minut a nejdéle zabrala přesná identifikace modelu, který mám, pro výběr správné verze firmware. Ani se nechce věřit, že někdo rok a kus notifikace četl s paznaky místo diakritiky a čtverečky místo emoji.

Plastové digitálky od Casia, které mám už skoro tři roky a které denně nosím a jen občas v práci střídám s mechanickými, jsem tak (dočasně) odložil a (dočasně) opět zkusím, jaké to je žít v době notifikační a monitorovací.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

TOPlist